8 راز مهم در جذب ثروت میلیاردی

جذب ثروت میلیاردی

این ایده آقای کارنگی بود که می‌خواست فرمول جادویی ثروتمند شدن را که باعث شده بود به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شود برای تمام انسان‌هایی که فرصت مطالعه زندگی و کارهای انسان‌های ثروتمند را ندارندآماده و در دسترس عموم قرار بدهد.

این مقدمه پرفروش‌ترین کتاب موفقیت مالی است که از سال۱۹۳۷ تا به امروز در لیست ۱۰ کتاب پرفروش موفقیت مالی دنیا قرار گرفته است کتابی که در آن هیچ اشاره‌ای به پول و ثروت نشده است بلکه فقط بر روی موانع ذهنی برای ثروتمند شدن تمرکز کرده و توسط فردی به نام ناپلئون هیل نوشته شده است.

ناپلئون هیل یک روزنامه نگار ساده بود که می‌خواست زندگی‌نامه اندرو کارنگی سلطان فولاد آمریکا را بنویسد هیل نزد کارنگی می‌رود و از وی می‌پرسد چطور شد ثروتمند شدید کارنگی پاسخ می‌دهد که از یک فرمول ساده پیروی کرده که باعث موفقیت وی شده هیل کنجکاو می‌شود و از کارنگی می‌خواهد این فرمول را به او آموزش بدهد در عوض کارنگی او را مجاب می‌کند تا زندگی‌نامه ۵۰۰ فرد موفق تاریخ را مطالعه کند و هر آنچه را که دلیل و باعث و بانی موفقیت آنها شده بود پیدا کند.

ناپلئون هیل پس از سال‌ها تحقیق بالاخره یافته هایش را پس از در میان گذاشتن با اندرو کارنگی در کتابشگفت‌انگیز بیندیشید و ثروتمند شوید تالیف می‌کند فرمول ثروت آفرین و موفقیت مالی کارنگی و هیل ۱۳ قدم دارد و اینکه بیش از ۷۸ سال از زمان انتشار این کتاب می‌گذرد اما همچنان این فرمول قدیمی کارگشاست و تمام افراد ثروتمند دنیا توصیه می‌کنند این کتاب را بخوانید که در این مقاله به صورت خلاصه و کاربردی آن چیزی را که هدف انتقال این کتاب بود را برای شما جمع بندی کرده‌ام و در زیر قدم‌ها و نکات مهم کتاب را به شما عزیزان بازگو می‌کنم.

جذب ثروت میلیاردی
جذب ثروت میلیاردی

اشتیاق اصل مهم جذب ثروت میلیاردی

باید ثروتمند شدن را واقعاً بخواهید تمام افراد موفق و ثروتمند دنیا با رویا شروع کردند رویاهایی که اشتیاق موفق و ثروتمند شدن را در آنها ایجاد کرده و در ادامه رویا با امید و برنامه‌ریزی و تلاش به ثروت تبدیل شد.

هیل می‌گوید افراد ثروتمند قوه تخیل قوی دارند و قبل از ثروتمند شدن خودشان را ثروتمند می‌دیدند در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته شده آرزو ثروت به همراه ندارد اما اشتیاق برای ثروتمند شدن شما را در وضعیت ذهنی صحیح قرار می‌دهد که بخواهید برای ثروتمند شدن برنامه‌ریزی کنید و به دنبال راه‌هایی برای حصول مقدار ثروتی که تصور کرده‌اید باشید پس تخیل کنید خودتان را با میزان ثروتی که می‌خواهید داشته باشید هر روز تصور کنید.

ایمان راز جذب ثروت

ایمان داشته باشید که می‌توانید به اهدافتان دست پیدا کنید ثروت آفرین شدن ابتدا از طرز فکرتان شروع می‌شود طرز فکری که باور دارد که ثروتمند می‌شود هیل می‌نویسد ثروت از فکر شما شروع می‌شود مقدار ثروت و اندازه محدودیت ذهنی هر فرد در زندگی وی وجود خواهد داشت ایمان موانع و محدودیت‌ها را حذف می‌کند اگر باور دارید افراد ثروتمند خبیث‌اند دروغگو و متقلب هستند شما احتمال ندارد که ثروتمند شوید باید باور کنید که ثروت چیز خیلی خوبی است و برای شما زندگی راحت و ارمغان می‌آورد شما می‌توانید به کمک ثروتتان و اهداف خود دست پیدا کنید شما باید باور داشته باشید که به هر میزان که بخواهید می‌توانید ثروتمند شوید.

اشتیاق اصل مهم جذب ثروت میلیاردی
تلقین رمز جذب ثروت میلیاردی

از قدرت تلقین به خوبی استفاده کنید همانطور که می‌دانید برای تبدیل اشتیاق به پول یا موفقیت در دنیای واقعی شما نیاز دارید که ضمیر ناخودآگاهتان را برنامه‌ریزی کنید
برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه شما به کمک تلقینات شما انجام می‌شود در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته شده قابلیت شما برای استفاده از اصول تلقین به میزان زیادی ارتباط مستقیمی دارد با ظرفیت شما برای تمرکز بر اشتیاقتان به منظور موفق شدن.

جذب راحت ثروت با دانش تخصصی

تجربه به دست بیاورید و پیوسته یاد بگیرید دانش یک قدرت بالقوه در درون هر انسانی است اما دانش به تنهایی قدرتمند نیست و نمی‌تواند باعث جذب ثروت شود تا زمانی که سازماندهی نشود و به صورت کاربردی از آن در زندگی استفاده نکنید.

یادگیری یک فعالیت مقطعی نیست شما تا زمانی که در حال یادگیری هستید در زندگی رشد می‌کنید و از نظر فکر بزرگتر می‌شوید از نظر هیل افراد موفق در هر حوزه‌ای هیچ وقت یادگیری‌شان را در راه اهداف کار و تخصصشان متوقف نمی‌کنند آن‌هایی که موفق نیستند اکثراً این باور را دارند که یادگیری پس از مدرسه متوقف می‌شود که اصلاً اینطور نیست در واقعیت امروز ثروتمندترین و موفق‌ترین افراد کتابخوان‌ترین افراد هستند پس زیاد مطالعه کنید و در زمینه اهدافتان هم مطالعه کنید.

تخیل نکته کلیدی جذب ثروت
تخیل نکته کلیدی جذب ثروت

ایده‌های جدید و موفقیت‌تان را تصور کنید ناپلئون هیل از اندرو کارنگی نقل می‌کند اگر بتوانید تصورش کنید پس می‌توانید به دستش بیاورید ایده‌ها نقطه شروع تمام چیزهای بزرگ هستند از جمله جذب ثروت.

ایده‌ها همان محصولات تخیل و تصورات انسان‌ها هستند
می‌نویسد تنها محدودیت و دلیل عدم پیشرفت انسان تخیل نداشتن و محدودیت‌های فکری اوست هر زمانی هر کجا که هستید و به هر دلیلی که خواستید در برابر رویاهایتان تسلیم شوید فقط یادتان بیاورید که تمام امپراتوری والت دیزنی، کوکاکولا، نایک و اپل فقط از یک ایده ساده شروع شدند
ایده‌ای که از تخیل بنیانگذاران آن ایده نشئت گرفته بود و صاحب آن ایده تصمیم گرفت آن را عملی کند چرا شما این کار را نکنید؟!!

جذب سریع ثروت با برنامه‌ریزی سازماندهی شده

تخیل و تصور و ایده پردازی بدون قدم عملی برداشتن پوچ است شما باید اقدام کنید قدم اول را بردارید و به سمت تحقق ایده‌هایتان بروید شما باید با پشتکار و اشتیاق تمام موانع و چالش‌ها را رد کنید و اهدافتان را به دست بیاورید.

هیل در کتابش می‌نویسد فرصت‌ها در لباس مبدل در برابر شما ظاهر می‌شوند شاید تشخیص آنها سخت باشد اما شما تا زمانی که آمادگی آن را نداشته باشید چیزی را که می‌خواهید انتخاب نکنید و آن چیزی را که می‌خواهید برای خلق کردنش برنامه‌ریزی نکنید موفق به کشف فرصت‌ها نمی‌شوید.

متأسفانه اکثر ما شروع کننده‌های خوب اما تمام کننده‌های بدی هستیم حتی بیشتر خیلی از افراد به محض روبرو شدن با چالش‌های جدید دست از تلاش برمی‌دارند و شکست می‌خورند هیچ جایگزینی برای سخت تلاش کردن نیست اگر می‌خواهید واقعاً ثروتمند شوید برای ثروتمند شدننتان باید برنامه داشته باشید.

جذب سریع ثروت با برنامه‌ریزی سازماندهی شده
تصمیم اصل جذب ثروت فوری

موکول کردن کارها به بعد را کنار بگذارید ویژگی مهمی که در تحقیقات ناپلئون هیل در تمام افراد موفق و ثروتمند دیده می‌شود صفت قاطعیت است آن‌هایی که تصمیم می‌گیرند و به صورت قاطع آن تصمیم را عملی می‌کنند آنهایی هستند که معمولاً موفق می‌شوند و به خواسته‌هایشان می‌رسند.

در کتاب آمده آن دسته از مردم که در پس‌انداز کردن پول شکست می‌خورند بدون استثنا عادت دارند تصمیماتشان را خیلی زود زیر پا بگذارند و تصمیم جدیدی بگیرند این دسته از عدم قاطعیت در تصمیم گیری رنج می‌برند قاطع بودن فقط برای ثروتمند شدن نیست شما برای موفقیت در هر حوزه‌ای لازم دارید قاطع عمل کنید و تصمیم‌هایی که گرفتید را به سرانجام برسانید در واقع یک تصمیم بد اما انجام شده به مراتب بهتر از هیچ تصمیم گرفته شده‌اید.

پشتکار کد جذب ثروت

تا زمانی که به دستش نیاوردید متوقف نشوید از الزامی‌ترین مهارت‌های افراد موفق پشتکار تمام وقت آنهاست افراد ثروتمند به آرزوهایشان اهمیت نمی‌دهند چون آنها هدف دارند آنها رویایی دارند که با پشتکار به دستش می‌آورند چون معتقدند هر آنچه را که بتوانند تصور کنند می‌توانند آن را با هدف گذاری و پشتکار به دست بیاورند. در اصل موفق‌ترین افراد

آنهایی هستند که توانستند بر شکست‌ها در راه رسیدن به اهدافشان در زندگی غلبه بکنند و این عادت را در خودشان ایجاد کنند که از شکست خوردن نترسند بلکه اشتیاق وصف ناپذیری برای پیروزی داشته باشند مهم نیست چند بار در مسیر موفقیت شکست خورده‌اید در عوض شما یاد گرفته‌اید و کافیست فقط یک بار یعنی فقط یک بار موفق بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *