“توکل بر خدا ; راهی به سوی موفقیت شخصی”

 

 

 

 

 

توکل یکی از فاکتورهای مهم در قانون جذب است و یک نیروی بسیار عظیمی به واسطه‌ی توکل در ما ایجاد می‌شود و احساس قدرت و امنیت میکنیم. برای اینکه بتوانیم توکل را در قانون جذب به زیبایی اجرا کنیم، باید از لحاظ ایمان و توحید به یک فرد مومن و توحیدی تبدیل شویم و به وجود یک نیروی برتر از همه‌چیز و همه‌کس از صمیم قلب معتقد باشیم .

توکل در قانون جذب با پریسا راستگو
توکل در قانون جذب با پریسا راستگو

توکل در قانون جذب

همچنین آن نیرو را نیروی حمایت‌گر خودمان حساب کنیم و هر لحظه این را بدانیم آن برترین نیروی جهان هستی همواره با ماست و هر لحظه عاشق آن است که به ما کمک کند. اگر بتوانیم یک ایمان توحیدی عملی قوی در خودمان بسازیم، آن وقت است که می‌توانیم توکل را به درستی و به زیبایی در فرمول قانون جذب اجرا کنیم.
با استفاده از این مقاله که در سایت پریسا راستگو قرار گرفته ، می‌توانید توکل را در قانون جذب اجرا کنید. در یک کلام توکل یعنی دست گذاشتن در دستان قدرتمند یگانه نیروی جهان هستی و کارهای سمت  خود را در پروسه‌ی جذب  با احساس و باورهای عالی انجام دادن و باقی کارها که ما نمی‌توانیم انجام دهیم به دستان پر قدرت آن نیروی برتر می‌سپارم تا آن نیرو سهم خود را به زیبایی در پروسه‌ی جذب ما انجام دهد و اجرا کند .
هرچقدر که ایمان و باورهای ما نسبت به جذب اهداف و نسبت به آن نیروی برتر جهان هستی ، قوی و قویتر، مثبت و مثبت‌تر باشد و همچنین حالمان عالی باشد به همان میزان آن نیرو برای ما کار انجام می‌دهد، هماهنگی‌ها را به سرعت انجام می‌دهد تا پروسه‌ی جذب ما برای رسیدن به یک هدف تکمیل شود و هرچه سریعتر آن هدف را داشته باشیم و جذب کنیم.
سایت پریسا راستگو تصمیم گرفته که مقالات متعددی در این زمینه در اختیار دوستان عزیز قرار دهد که با مطالعه‌ی این مقالات و آگاهی‌ها قطعا  جذب اهدافتان در پروسه قانون جذب سریعتر اتفاق خواهد افتاد.

دست گذاشتن در دستان برترین نیروی جهان هستی برای جذب آرامش و اهداف در زندگی

درمورد توکل در ابتدا دوست دارم یک تعریف خیلی قشنگی از توکل داشته باشم و در دنباله‎ی آن مثالی بزنم که این آگاهی‌ها برای دوستان عزیز بصورت خوب و عالی جا بیوفتد و دوستان عزیزم بتوانند با درک و اجرا و عملی کردن این آگاهی‌ها به نتایج دلخواه و بی‌نظیر و خواسته‌هایی که در زندگی می‌خواهند برسند و همچنین در مسیر جذب اهدافشان و ساختن یک زندگی بی‌نظیر و عالی، پر از آرامش، حس اطمینان، حس اعتماد و دل قرصی در این جهان باشند.
توکل در قانون جذب

توکل: اتحاد انسان با نیروی برتر جهان

دوست دارم توکل را به این شکل معنی کنم: توکل تشکیل می‌شود از کلمه‌ی “تو” و “کل” . یعنی اینجا یک اشتراک و شراکتی هست؛ یعنی اینکه من بعنوان یک انسان، بعنوان کسی که برتر از همه‌ی آفریده‌های خداوند است و زمانی که چشم باز می‌کنم می‌بینم که من به واقع برتر هستم و هیچ موجودی به اندازه‌ی من انسان قدرتمند نیست. برای اینکه خود را در این جهان به این بزرگی تنها و بی‌یار و یاور نبینم و حس تنهایی  و وحشت نکنم، در وادی زندگی قطعا باید پشتوانه‌ای قدرتمند و عظیم داشته باشم.
برای همین من، یعنی تک‌تک ما انسان‌ها در ذات و فطرتمان، حتی بی‌دین‌ترین انسان‌ها به وجود نیروی عظیم و برتری در جهان که برتر از تمامی آفریده‌هاست و همه ی ما انسان‌ها معتقد هستیم به یک وجود نیروی قدرتمند و عظیم.
زمانی که من و پشتوانه‌ام؛ این نیروی قدرتمند و عظیم باهم در وادی زندگی باشیم، غیر ممکنی برای من وجود نخواهد داشت. در واقع میشود گفت توکل یعنی اینکه گذاشتن دست در دست قدرتمندترین و نیرومندترین یگانه‌نیروی جهان هستی و فرمانروای کل جهان هستی که همه‌چیز ازآن اوست و در دستان اوست.
اگر به خوبی به این درک و آگاهی برسیم بالطبع یک احساس بسیار قدرتی به ما دست می‌دهد؛ حس اطمینان، حس آرامش عمیق و به بیانی دیگر دلمان قرص می‌شود، بخاطر اینکه در ته دلمان این است که بزرگترین و نیرومندترین نیروی جهان هستی به همراه ما است و هر لحظه با ماست و ما را همراهی می‌کند.
پس توکل یعنی تو و کل؛ تو و نیرومندترین فرمانروای جهان هستی که با این نیروی برتر شگفتی‌های خارق‌العاده‌ای را می‌توانید در وادی زندگی کسب کرده و به دست بیاورید.
توکل: اتحاد انسان با نیروی برتر جهان

توکل در جذب اهداف

توکل یعنی اینکه من، کارهایی که به سمت خودم مربوط می‌شود برای جذب هر هدفی، برای ساختن یک زندگی رویایی برای جذب اهداف و برای به ثمر رساندن یک کاری، من آن قسمت یا درواقع سهم خودم و کارهای مربوط به خودم را انجام می‌دهم؛ حالم عالیست و حس آرامش دارم، از لحظه به لحظه‌ی زندگی‌ام لذت می‌برم و باقی کار و قسمتی که کاری از دست من برنمی‌آید را رها می‌کنم و به دست آن کل؛ فرمانروای جهان هستی و آن قدرتمندترین نیروی جهان هستی ‌می‌سپارم و دیگر من  به چگونگی رسیدن من به آن هدف یا به آن خواسته یا به ان چیز کاری ندارم.
یعنی من با احساس آرامش و لذت، سپاس‌گذاری و حال عالی کارهایی که به سهم من مربوط می‌شود و سهم خودم را با اقدام و عملی کردن برای رسیدن به آن هدف انجام می‌دهم و بعد باقی کار را به یگانه‌نیروی جهان هستی می‌سپارم و در واقع دیگر به من ربطی ندارد که آن یگانه‌نیروی جهان هستی به چه شکل و از طریق و راهی قرار است من را به آن خواسته‌ام برساند. چونکه من برای جذب خواسته‌ها و اهدافم صفحه‌ی رادار خودم را بصورت مستقیم می‌بینم.
یعنی آن چیزی که الآن هست را می‎بینم و با عقل کوچکی که دارم نمی‌توانم تمام راه‎های رسیدن به آن هدف را رسد کنم ؛ درحالی که آن یگانه نیروی جهان هستی و آن برترین نیروی جهان هستی بسیار عالی و بصورت سه بعدی و از بالا، تمامی جوانب و تمامی راه‌های رسیدن به آن خواسته‌ی من را می‌بیند و درواقع اگر حال من خوب باشد، اگر باورهای عالی بسازم، اگر ایمان قلبی به وجود نیروی برتر داشته باشم و ایمان داشته باشم خواهد شد و خواهم رسید، به میزان اینکه حالم و احساس و باورهایم عالی است، آن نیروی برتر هم کوتاه‌ترین، سریعترین و راحت‌ترین راه را در پیش پایم قرار می‌دهد تا من به هدف و خواسته‌ام برسم.

“توکل و آرامش: باور به برترین نیروی جهان هستی در راه به دست آوردن خواسته‌ها وماندن در مدار توکل”

پس توکل یعنی اینکه من خواسته‌ای را میخواهم و سعی می‌کنم باورهای خوبی در خودم بسازم، حالم را عالی نگه داشته و از لحظه به لحظه‌ی زندگی‌ام لذت ببرم، کارهایی که به من مربوط می‌شود و آن قسمتی از کار که سهم من است را با عشق و حس اطمینان انجام می‌دهم و باقی را که کاری از دست من ساخته نیست را به دست قدرتمندترین فرمانروای جهان هستی و نیروی برتر که میدانم و مطمئن هستم و به وجود آن نیرو ایمان دارم، در نتیجه رها سازی می‌کنم و راه تعیین نمی‌کنم، چگونگی رسیدن به هدفم را نمیپرسم و حالم عالی است، ولی مطمئنم و ته دلم قرص است که من به ان هدف قطعا می‌رسم .
اگر در طول رسیدن به یک خواسته، به یک ناخواسته یا اتفاق به ظاهر بدی برخورد کنم، این را هم مطمئنم که که همین نیز جزو نقشه‌ی الله یکتا و نیروی برتر است، یا قسمتی از پازل یا کار نیروی برتر است که من را به آن خواسته‌ی اصلی‌ام برساند و در واقع قطعا خیریتی در این کار است، حالم را عالی نگه می‌دارم و مطمئن هستم که پیروزی با من است.
توکل در جذب اهداف

“توکل و یکتاپرستی: احترام به نیروی برتر و شکرگزاری برای کمک‌های دستان خداوند در راه رسیدن به اهداف”

در کل، توکل یعنی اینکه هیچ قدرت، هیچ کس و فردی را در حد خدایی بالا نبریم و برای خودمان بت قرار ندهیم. از تک تک عزیزانی که به ما برای رسیدن به اهدافمان کمک کردند و دستان خداوند شدند تشکر میکنیم ولی مطمئن هستیم که کار اصلی را آن نیروی اصلی انجام داده است.

  1. درواقع به هیچ‌کس منزلت خدایی، قدرت خدایی نمی‌دهیم و شرک نمی‌ورزیم، یکتا پرست می‌شویم و تمامی کسانی که به ما در راه رسیدن به هدفمان کمک می‌کنند را دستی از دستان خدا می‌بینیم. در یک کلام حالمان عالی است، احساس قدرت می‎کنیم با آن نیروی برتر ، یکتا پرست می‌شویم و خودمان را دیگر بابت رسیدن به اهداف پیش افراد خوار و ذلیل نمی‌کنیم و سربلند و موفق هستیم که طبق فرموده‌ی خداوند مهربان در سوره ی طلاق، آیه 3 که می‌فرماید:

و بندگانم را از جایی که گمان نمی‎برند روزی می‎دهم و هرکس که بر خداوند توکل کند، خداوند برایش کافیست.
خیلی علاقه‌مند بودم که این مطالب را به شما دوستان عزیز بگویم. امیدوارم که مطلب را به خوبی متوجه شوید.
مثالی از زندگی خودم بزنم در مورد همین موضوع: در زندگی خصوصی خودم یک مسئله‌ای پیش آمد و با یک ناخواسته‌ای برخورد کردم و میخواستم از خانه‌ی مادری‌ام جدا شوم. ناخواسته‌ای برایم پیش آمد که میخواستم به آزادی و استقلال مکانی برسیم چند روزی مهمان عزیزی شدم. حس خودم را عالی نگه داشتم، نه به این معنا که حالم بد نشد، چرا حالم بد شد اما سعی کردم هرچه سریعتر توکل را اجرا کنم ، باورهایم و حسم را درست کنم و سپاسگذار باشم.

نقش توکل برخدا در قانون جذب
نقش توکل برخدا در قانون جذب

خداوند یک به یک راه‌ها و درها را به روی من باز کرد و دل قرصی به من داد و من ظرف 10 روز به خانه‌ی مد نظرم در منطقه‌ی مد نظرم رسیدم و پول خانه مهیا شد و به استقلال مکانی، امنیت و آرامش و آسایش خودم رسیدم. در عین حال روابطم هم با اطرافیانم بی‌نظیر شد، با همان کسانی که به ناخواست برخورد کرده بودم. نیروی توکل را اجرا کردم و به این نیرو تکیه زدم و کارهایی که به سمت خودم مربوط میشد را انجام دادم، با توکل و با قدرت پیش رفتم که نتیجه‌ی آن جذب خانه‌ی دلخواه خودم در منطقه‌ای که دوست داشتم شد.
همین الآن هم این فایل را از همان خانه برای شما عزیزان ضبط می‌کنم. از خداوند بابت این هدیه‌ای که به من داد و حس آرامش و آسایش، عزت نفس و اعتماد بنفس، رابطه‌ی بی‌نظیری که با الله یکتا و اطرافیانم دارم، بسیار سپاسگذارم.

همچنین به شما توصیه میکنم که مقاله فوبیا چیست؟ را نیز برای اعتلای آگاهی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مطالعه فرمایید.

برای همه‌ی شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم و همه‌ی شما را به الله یکتا می‌سپارم. موفق و مؤید باشید. خدا نگهدارتان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *