چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

 

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

خیلی وقت نیست این تصور که شخصیت افراد ثابت است به چالش کشیده شده است باید بگویم برخلاف آن چیزی که ممکن است فکر کنید می‌توانید شخصیت خود را پرورش بدهید و تبدیل به انسان با شخصیتی قوی بشوید اگر می‌پرسید که چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟ یا می‌خواهید شخصیت‌هایی که همیشه بدون تلاش اضافه نظر دیگران را به خود جلب می‌کنند چه خصوصیاتی دارند این مقاله برای شماست در این مقاله شخصیت قوی خودتان را پیدا می‌کنید و با تمرین نکات گفته شده آن را بیش از پیش رشد می‌دهیدحالا با هم شخصیت را بررسی می‌کنیم.
شخصیت الگوی معمول تفکر، احساس و رفتار فرد است که از او انسانی متمایز می‌سازد وقتی ابراز می‌کنیم که فردی شخصیت خوبی دارد منظورمان این است که او دوست داشتنی و جالب است و بودن در کنار او تجربه خوشایندی است همه می‌خواهند که برای دیگران جذاب باشند برای رسیدن به این خواسته داشتن یک شخصیت خوب حتی از ظاهری جذاب هم حیاتی‌تر است در حقیقت ۸۵  درصد از موفقیت و شادی افراد در نتیجه کیفیت رابطه آنها با دیگران شکل می‌گیرد در نهایت این شخصیت شماست که تعیین می‌کند افراد دیگر به شما جذب بشوند یا نه؟حالا بریم با هم بررسی کنیم که چگونه می‌توانیم شخصیت قوی داشته باشیم؟

۱_ شنونده عالی باشید.

ژاکلین کندی یکی از جذاب‌ترین زنان دنیا به حساب می‌آمد چون مهارت اینکه شنونده استثنایی باشد را در خود رشد داده بود نحوه نگاه این خانم به چشمان دیگران توجه او به تک تک کلمات گویندگان و انتقال این احساس به آنها که مهم هستند زبان زد بود هیچ چیز خوشایندتر از این نیست که کسی مشتاقانه به حرف‌های شما گوش بدهد چون این احساس را به شما می‌دهد که تنها آدم مهم روی زمین هستید.

 

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟

۲_بیشتر مطالعه کنید و علایقتان را گسترش بدهید.

هر قدر بیشتر مطالعه کنید به زمینه‌های بیشتری برای یادگیری و صرف وقت علاقه نشان دهید شخصیت قدرتمندتری پیدا می‌کنید وقتی آدم‌های جدیدی ملاقات می‌کنید حرفی برای گفتن دارید و می‌توانید با دیگران در این موارد وارد بحث و گفتگو بشوید در این موقعیت ممکن است در مواجهه با نادانسته‌های دیگران عصبانی شوید اما به یاد داشته باشید که اگر به نحوه مناسب اطلاعات خودتان را با آنها در میان بگذارید اشتیاق آگاهی را در آنها روشن می‌کنید‌.

۳_خوش صحبت باشید‌.

این مورد به میزان مطالعه و دانسته‌های شما مربوط می‌شود زمانی که اندوخته بیشتری برای شریک شدن با جمع کسب کنید نوبت به آموختن نحوه به اشتراک گذاشتن آن با دیگران می‌رسد هیچکس نمی‌تواند درباره تمام موضوعات بداند بنابراین شریک شدن دانسته‌هایتان با دیگران به روابط شما تازگی می‌دهد.

۴_نظرات خودتان را بیان کنید.

هیچ چیز خسته کننده‌تر از همنشینی با کسی که در هیچ زمینه‌ای نظر نمی‌دهد نیست اگر قادر به شرح نظری که دارید نباشید مکالمه به جایی نمی‌رسد اگر نظری نامعقول یا متفاوت از دیگران دارید در مطرح کردنش درنگ نکنید چرا که جذابیت شما را بیشتر می‌کند البته به شرط اینکه از دست آدم‌های همه چیز دان به نظر نرسید چشم انداز متفاوت شما به موضوع باعث گسترش روشن بینی جمع می‌شود.

۵_خودتان باشید.

دومین مورد خسته کننده بعد از نداشتن هیچ نظری در گفتگو این است که سعی کنید کسی که نیستید به نظر برسید ادای کسی که نیستید را درآوردن به دلیل اینکه در جمع جایی پیدا کنید یا مورد پسند واقع بشوید معمولاً نتیجه عکس می‌دهد به این علت که ما منحصر به فرد هستیم نشان دادن همان شخصیت خاصمان است که ما را جذاب می‌کند تلاش برای تقلید از دیگری نه تنها کاملاً محکوم به شکسته است بلکه نشانه از فقدان اصالت است.

۶_نگاه و نگرش مثبت داشته باشید.

هیچ کس نمی‌خواهد اطراف آدم‌های منفی که دائماً شکایت می‌کنند و حرف مثبتی برای گفتن ندارند باشد سعی کنید آدم شادی باشید که با ورودش به اتاق با خودش انرژی می‌آورد می‌توانید این کار را با مدنظر قرار دادن بهترین ویژگی‌های آدم‌ها و موقعیت‌ها انجام بدهید لبخند گرمی بزنید شادی را پراکنده کنید و با حضور خودتان به اطراف روح بدهید.

۷_فرصت‌هایتان را خودتان خلق کنید.

در حالی که برخی در گوشه‌ای در انتظار ترفیع، پیدا کردن کار، مسافرت و سایر فرصت‌ها نشسته‌اند شخصیت‌های قوی تلاش می‌کنند تا فرصتی را خلق کنند و به سمت هدفی حرکت کنند شخصیت‌های قوی یادگیری و رشد و تحول را بخشی از روند همیشگی زندگی‌شان در نظر می‌گیرند برای داشتن شخصیت قوی به جای ترسیدن از تغییر آن را با آغوش باز بپذیرید و رخوت را از خود دور کنید شما هم ممکن است مانند هر کس دیگری ترس‌هایی داشته باشید اما نباید بگذارید این ترس‌ها شما را کنترل کند در عوض اجازه بدهید که اشتیاق شما برای شادی و موفقیت بزرگتر از ترس‌هایتان باشد.

 

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟
۸_حامی دیگران باشید.

حامی بودن احتمالاً جذاب‌ترین خصوصیتی است که می‌توانید در شخصیت خودتان ادغام کنید همانطور که خود شما چنین خصوصیتی را در دیگران دوست دارید خودتان چنین حمایت را در قبال بقیه در مواقع نیاز فراهم کنید همه ما خیلی دوست داریم کسی درگوشه زمین بازی زندگی ما را تشویق کند به ما باور داشته باشد و کمک کند وقتی به زمین افتادیم دوباره از نو شروع کنیم.

۹_مسئولیت پذیر باشید.

هیچکس دلش نمی‌خواهد اطراف آدم‌هایی که دائماً از زندگی گلایه می‌کنند و نیاز به توجه دارند باشد همه ما مشکلات خودمان را داریم که لازم است به آنها رسیدگی کنیم اما نمایش ناراحتی و اعتقاد به جبر روزگار تا به حال نتوانسته گره ای از مشکل کسی باز کند همه ما مسئول زندگیمان هستیم بنابراین لازم است از هر کسی جز خودمان را که بابت شکست‌هایمان مقصر بدانیم دست برداریم یک شخصیت قوی مسئولیت اعمال خودش را می‌پذیرد و بهترین تلاشش را برای تغییر سرنوشت خود انجام می‌دهد.
شادی شما هم یک وضعیت ذهنی است که خودتان مسئول خلق پایه آن هستید و به علاوه اینکه باید قانون جذب را به خاطر داشته باشید که می‌گوید وقتی روی چیزی تمرکز می‌کنید آن را جذب می‌کنید به عبارت ساده اگر روی مشکلات و سختی‌های زندگی تمرکز کنید فرصتی برای پیدا کردن شادی نخواهید داشت.

۱۰_حقیقت طلب باشید.

آدم‌های حقیقت طلب دوست داشتنی هستند کسانی که حقیقت را هرچند سخت و دردناک به دروغی آرامبخش ترجیح می‌دهند حقیقت طلبی بدون شک یکی از مهم‌ترین صفات انسانهای دارای شخصیت قوی است آدم‌های قوی و عقلانی همیشه از شک استقبال می‌کنند و درستی اطلاعات را می‌سنجند همین است که به آنها می‌گوییم عاقل شخصیت‌های قوی خودشان را از تمام سوگیری و پیشداوری‌هایشان آزاد می‌کنند و در جستجوی خوشبختی در تمام مراحل هستند.

۱۱_شجاع باشید و عقب نشینی نکنید.

ترس احساسی کاملاً طبیعی به شمار می‌رود انسان‌ها به لحاظ ژنتیکی مستعد احساس ترس در موقعیت‌های استرس آورند همه آدم‌هایی که روی کره زمین زندگی می‌کنند ترس را حداقل برای یک بار هم که شده در زندگی شان تجربه کردند گرچه در حالی که برخی این ترس را نشان می‌دهند برخی دیگر ترس خودشان را با مهارت پنهان می‌کنند و اجازه می‌دهند شجاعت بر وجودشان غلبه کند اگر شخصیت قوی می‌خواهید دقیقاً همین کار را انجام بدهید و با موانع و چالش‌های زندگی خودتان روبرو شوید و به آنها غلبه کنید عقب نشینی نکنید وحشت زده نشوید و همیشه به خودتان اعتماد داشته باشید.

۱۲_همدل باشید.

همدلی یکی از مهم‌ترین و با ارزش‌ترین صفات شخصیتی است در حقیقت این خصوصیت است که از ما انسان می‌سازد امروزه یکی از اشتباهات رایج این است که مردم فکر می‌کنند نشان دادن همدلی و صمیمیت به آنها چهره ضعیفی می‌دهد اما حقیقت این است که فقط آدم‌های واقعاً قدرتمند یعنی کسانی که از درون می‌درخشند می‌توانند رفتار خوب و مهربانانه با دیگران داشته باشند و اطرافیان خودتان عشق بورزید و همیشه با آنها همدلانه رفتار کنید بدون اینکه در مقابل انتظاری از آنها داشته باشید هیچ وقت دیگران را قضاوت نکنید چرا که برای هر کسی در زندگی مبارزه‌ای در جریان است که شما از آن هیچ چیزی نمی‌دانید.

۱۳_با همه رفتاری مودبانه داشته باشید.

رعایت ادب هیچ وقت از مد افتاده نمی‌شود چون مردم همیشه از رفتار مناسب استقبال می‌کنند وقتی صحبت از رفتار مؤدبانه به میان می‌آید باید گفت رعایت ادب و مهربانی با آشنایان و افرادی که از آنها خوشتان می‌آید کار سختی نیست چالش واقعی زمانی است که قرار باشد با افرادی که با آنها مشکل دارید مودبانه رفتار بکنید اگر خودتان را در طول روز به نوعی مدیریت کردید که با این افراد هم رفتاری در شأن شخصیت قوی خودتان داشته باشید نهایتا از آن چه قصدش را داشتید قوی‌تر شدید و می‌شوید.

 

همچنین به شما توصیه میکنم که مقاله چگونه به موفقیت در زندگی دست یابیم؟ را نیز برای اعتلای آگاهی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *