رمز و راز مدار ثروت و 5 راهکار جادویی برای قرار گرفتن در آن

ثروت چیست؟

ثروت؛ از مسن گرفته تا جوان، از کودک تا بزرگسال، زن و مرد، همه دوستدار این مفهوم هستند که روزی به ثروت دست پیدا کنند. ثروت آرزویی است که هر شخص عاقل و بالغی در سر می‌پروراند و آرزو دارد روزی به آن دست پیدا نماید؛ همه جای دنیا هم این چنین می باشد. همه در زندگی کار می‌کنند، تلاش می‌کنند، خلاقیت به خرج می‌دهند، سرمایه‌گذاری نمایند ، ریسک می‌کنند و… تا بتوانند به همین ثروت دست پیدا کنند.

انواع ثروت می‌تواند تعاریف مختلفی داشته باشد؛ مانند مادی و معنوی. ثروت بعضا از جنس مهر و علاقه و صمیمت است، گاهی از جنس آرامش و یا صبر است؛ گاهی نیز از جنس پول و مادیات است، از جنس حساب بانکی پر پول است و از جنس درآمدی دلاری، طلا جواهر فراوان می باشد. هرچند که هر دو در نزد ما ارزشمند هستند، اما ثروت مادی همیشه بیشتر خواهان داشته و همینطور هم باقی خواهد ماند.

ثروت چیست؟ | پریسا راستگو
ثروت چیست؟ | پریسا راستگو

مدار ثروت چیست؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، منظور از «ثروت» در این مبحث، همان ثروت مادی و اقتصادی می باشد. ثروت اقتصادی و مادی، می‌تواند معیاری برای تعیین جایگاه اجتماعی افراد جامعه باشد؛ هرچند که این مسئله نسبی می باشد، اما در جامعه‌ی امروز، پول کارکردهای فراوانی دارد، از جمله اعتبار، احترام، گذران زندگی ،برآورده کردن نیازهای خود و خانواده و … از همین روست که افراد زیادی، دائما برای کسب ثروت، در تلاش هستند.

اما منظور از مدار ثروت و قرار گرفتن در آن چه می باشد؟ ابتدا کمی موضوع را باز میکنیم و آن را گسترش میدهیم. باوری در جامعه وجود دارد که می‌گوید برای رسیدن به ثروت، باید تلاش نمود، باید از خود گذشتگی کرد، درس خواند، علم و دانش کسب کرد، گاها چند شیفت کار کرد و پشتکار به خرج داد؛ در نهایت نیز با مقداری شانس یا یک پارتی‌بازی کوچک می‌توان به ثروت و موفقیت زیادی دست یافت.

خب این ادعا نادرست است؛ ولی بگذارید حقیقت را من به شما بگویم، این عوامل فیزیکی، هر اندازه که حضوری پررنگ در زندگی افراد داشته باشند، باز هم علت اصلی ثروتمند شدن و قرار گرفتن در مدار ثروت نمی باشند.

 

مدار ثروت چست؟ | پریسا راستگو
مدار ثروت چست؟ | پریسا راستگو

در حقیقت، به اعتقاد و البته تجربه‌ی بسیاری از اشخاص، راز ثروتمند شدن و به قول معروف، سرازیر شدن پول و ثروت در زندگی آن‌ها، چیزی نیست جز تغییر دیدگاه، ذهنیت و طرز تفکرشان است. بسیاری باور دارند که تنها با تغییر شیوه تفکر، می‌توان در مدار ثروت قرار گرفت و پول را به زندگی خود جذب نمود. اینطور بگوییم، تنها کافی است که اندکی از قانون جذب اطلاع حاصل نمایید و طرز فکر خود را روی فرکانس جذب ثروت تنظیم کنید؛ آنگاه خواهید دید که چه تغییراتی در زندگی شما به وجود خواهد آمد.

 

قانون جذب چیست؟

جای گرفتن در مدار ثروت، نیازمند آن است که اول، قانون جذب را در زندگی خود پیاده نماییم. لازم است تا اصول و قوانین جذب را کشف کنیم، آن‌ها را تمرین کنیم، بر آن‌ها مسلط گردیم و به آن باور داشته باشیم. جالب است بدانید که قانون جذب، معنای تازه و نوظهوری نمی باشد و قدمت فراوانی دارد. عده‌ای قدمت آن را به زمان بودا نسبت می‌دهند و این جمله از بودا را سرآغاز مفهوم جذب معرفی می نمایند:

بشر هر آنچه که هست، حاصل تفکرات اوست؛ ذهن همه چیز است، انسان به هر آنچه که فکر کند، به همان تبدیل خواهد گردید.

حتی فراتر از آموزه‌های بودا، در کتابهای مقدس باستانی و متن های به دست آمده از همان دوران و حتی فلاسفه‌ی باستانی نیز به قدرت تفکر در انسان باور داشته‌اند. از این منابع، اینطور بر می‌آید که ذهن انسان، مدام در حال تفکر می باشد؛ نتیجه‌ی هر تفکر، به وجود آمدن احساس در اوست و نتیجه‌ی احساسات، کاهش و یا افزایش انرژی و ارتعاش بدن می باشد. هر کدام از این انرژی‌ها نیز مشابه خودشان را جذب می نمایند.

به عنوان مثال، اگر فکر ما تنها حول مسائل مثبت بگردد، احساس مثبتی نیز در ما بروز خواهد نمود. این احساس مثبت، انرژی مثبت را به وجود خواهد آورد و این انرژی مثبت، در نهایت خود باعث جذب هر چیز مثبت در زندگی ما خواهد بود. جای گرفتن در مدار ثروت نیز به همین گونه است و می تواند موجب جذب پول و ثروت و یا قرار گرفتن در مدار جذب اشخاص می تواند باعث جذب اشخاص گردد؛ اما لازم است که ابتدا ذهنیت خود را اصلاح نماییم، بعد احساس و در نهایت نیز خواهیم دید که با اصلاح ذهنیت، پول و ثروت به زندگی ما جذب خواهد گردید.

مفهوم مدار ثروت در قانون جذب | پریسا راستگو

قانون جذب و ارتباط آن با مدار ثروت چه می باشد؟

 

قانون جذب و جای گرفتن در مدار پول و ثروت، با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند. به این معنا که برای جای گرفتن در مدار ثروتمند شدن، ابتدا لازم است که تا مقدار کافی، از قانون جذب اطلاع حاصل کنید و بر آن مسلط گردید. به زبان ساده، قانون جذب عنوان می‌دارد که: در زندگی، چیزهای مشابه یکدیگر را جذب می نمایند و چیزهایی که متفاوت هستند، یکدیگر را دفع میکنند.

 

5 راه برای جای گرفتن در مدار ثروت

قانون جذب و ارتباط آن با مدار ثروت چه می باشد؟

با توضیحاتی و مطالبی که تا این لحظه به شما ارائه دادیم، اکنون، خوب می‌دانید که برای جای گرفتن در مدار پول و ثروت، پیش از هر چیز لازم است که طرز تفکر و ذهنیت خود را تغییر دهید و مثل ثروتمندان فکر نمایید. این تغییر نگرش، همان قانون جذب می باشد و در نهایت، می‌تواند پول و ثروت برای شما به ارمغان بیاورد.

در ادامه، 5 راه کار و تمرین مهم برای قرار گرفتن در مدار ثروت را در کنار هم بررسی خواهیم نمود. به کمک این راهکار، شما به صورت غیرمستقیم قانون جذب را زندگی پیاده خواهید کرد و در انتها، در مدار ثروت قرار خواهید گرفت:

  1. تصور کنید به اندازه کافی و حتی بیشتر از نیاز خود ثروت و پول دارید

بنا بر قانون جذب و مدار ثروت، اگر در زندگی خود مدام از بی‌پولی یا کم‌پولی رنج می‌برید، دلیلش این است که در ذهن و تفکرات خود نیز مدام به بی‌پولی فکر می‌کنید؛ بی‌پولی را در ذهن تصویرسازی می‌کنید. احتمالا شما هم تا به حال این جمله از مادر خود شنیده‌اید که می‌گوید:خیلی به فلان چیز فکر نکن، به سرت میاد در مورد شرایط مالی و اقتصادی نیز دقیقا به همین صورت است.

  • در عوض برای جای گرفتن در مدار ثروت، نیاز است که ذهنیت خود را 180درجه تغییر دهید:
  • تصور نمایید که به اندازه کافی یا بیشتر از حد نیاز پول دارید.
  • تصور نمایید که همان پول را حسابی و بیشتر از حد همیشگی پول خرج می‌کنید.
  • در ذهن خود ثروت و لذت خرج کردن پول بدون نگرانی را تصویرسازی نمایید.

می‌گویند که با پول درآوردن نمی‌توان موفق شد، بلکه این افراد موفق هستند که پول در می‌آورند؛ اولین قدم برای رسیدن به موفقیت، اصلاح  ذهنیت و تفکر است. به همین ترتیب، خواهید دید که با تغییر طرز تفکر و با استفاده از قدرت تصور، تا چه اندازه تغییرات بزرگی در زندگی شما ایجاد خواهد شد.

 

  1. شکرگزار نعمتها باشید و قدر پولی که دارید را بدانید

شکرگزاری در تمام ابعاد زندگی و نه فقط در ابعاد مالی و اقتصادی، امری بسیاری پسندیده می باشد. از نظر علم روانشناسی نیز این کار به شدت توصیه گردیده است و می‌تواند در نهایت، آرامش‌ خاطر و آسودگی ذهنی برای افراد به همراه داشته باشد.

اما جالب است بدانید که برای جای گرفتن در مدار ثروت نیز، شکرگزاری بسیار تاثیرگذار می باشد. زمانی که شما شکرگزار وضعیت فعلی خود هستید و قدر هر آنچه که دارید را می‌دانید، در اصل به وسیله‌ی تفکر و احساس خود، در حال ارسال انرژی مثبت به دنیای اطرافتان می باشید.

این انرژی خوب، باعث می‌شود تا ارتعاشات هماهنگ بیشتری با فرکانس‌هایی که می‌خواهید، ساطع گردد. در نهایت، به لطف قانون جذب و البته قدرت تفکر و ذهنیت خود شما، نه تنها هر آنچه که دارید در زندگی‌تان حفظ خواهد شد، بلکه افزایش نیز خواهد یافت و حتی علاوه بر ثروت و پول، سلامتی، خوشحالی، آرامش و خوشبختی و… نیز می‌تواند به زندگی شما سرازیر شود.

  1. بعد از تصویرسازی، نوبت وانمود کردن است

در قسمتهای پیشین از تصویرسازی و قدرت تصور و ذهنیت  برتر گفته شد و گفتیم که این تصویر ذهنی، تا چه میزان می‌تواند در قانون جذب و جای گیری در مدار ثروت مفید باشد. اما حالا باید بگوییم که تنها تصویرسازی ذهنی کافی نیست و این تصور، باید به نوعی به عمل تبدیل شود. شما به باور نیازمندید، و باید به گونه ای رفتار نمایید که به راستی باورتان شود فرد ثروتمندی هستید.

برای اینکه بتوانید مسیر این باور را هموار نمایید، وانمود کردن بهترین روش است. بنشینید و با خود فکر نمایید، ویدیوهای مختلف تماشا کنید، کتاب بخوانید و یا اصلا به پیج افراد ثروتمند سر بزنید. ببینید که این اشخاص، چگونه رفتار می نمایند، چگونه حرف میزنند، چه خصوصیاتی دارند؛ بعد از آن، شما هم به مرور آن رفتار و منش را در زندگی خود بگنجانید.

اما چرا تظاهر کردن برای قرار گرفتن در مدار ثروت اینقدر مهم می باشد؟ زمانی که شما صرفا ثروتمند بودن را تصویرسازی کرده و تصور می نمایید، ولی در عمل کاری انجام نمی‌دهید، ارتعاشات و فرکانس مغزی شما، به درستی ارسال نمیگردد؛ پس از جهان هستی نیز نمی‌توان انتظار پاسخ درخور و مناسب داشت. اما اگر تظاهر کردن و عمل کردن را نیز با تصویرسازی همراه نمایید، آنگاه ارتعاشات به بهترین شکل ممکن ارسال میگردند و آن زمان، فقط باید منتظر بمانید تا قانون جذب کارش را انجام بدهد.

البته ناگفته نماند که اینجا، استفاده از کلمات تاکیدی و قدرت تلقین، می‌تواند بسیار خوب و تاثیر گذار باشد.

5 راه برای جای گرفتن در مدار ثروت

  1. حس لذت و آرامش بعد از ثروت را اکنون احساس کنید

لحظاتی با خودتان خلوت نمایید ببینید که اگر به ثروت دست پیدا می‌کردید و به هر آنچه که می‌خواستید می‌رسیدید، چه احساسی داشتید؟ احساس آرامش؟ لذت و آسودگی خاطر؟ امنیت یا آزادی؟ یا همه در کنار هم؟ سعی نمایید تمام این احساسات را همین حالا احساس کنید.

تصور این احساسات پیش از رسیدن به، مزه‌ ی آن‌ها را زیر دندان‌تان می‌گذارد و شما را که حالا تا حدودی چنین احساسات خوبی را تنها با قدرت ذهن خود تجربه نموده اید، تمام تلاشتان را خواهید نمود که آن‌ها را به واقعیت تبدیل کنید. به مفهوم دیگر، تصور احساسات بعد از ثروتمند شدن، نوعی انگیزه برای شما خواهد بود تا تلاش نمایید و خود را به مدار پول و ثروت نزدیک نمایید.

 

  1. پول و ثروت را چندان جدی نگیرید

یکی از مهم‌ترین روشهای رسیدن به ثروت و جای گرفتن در مدار آن، این می باشد که پول را چندان جدی نگیرید و آن به را عنوان هدفی دست نیافتنی نگاه نکنید. فکر نکنید که پول و ثروت کیلومترها از شما فاصله دارد و شما هر مقدار که تلاش کنید، به آن نخواهید رسید. این تفکر اشتباه است.

به اضافه، پول درسته است که ارزشمند است ولی ، خیال نکنید که پول گنج نایابی است و باید از آن که می‌گویند، ، شما هم با این دیدگاه به پول نگاه کنید و به نوعی، پول و ثروت را دوست خود در نظر بگیرید. از خرج کردن آن نهراسید و با پول خود راحت باشید.

 

باز هم به سراغ تصورتان بروید، برای خودتان قصه بنویسید و در آن ذکر کنید که اگر ثروتمند باشید، با پولتان چه می‌کردید؛ همه چیز را درآن ذکر کنید و بعدا هر از چندگاهی، چیزهای تازه‌ای به آن اضافه کنید و آن را تکرار کنید. تمامی این کارها در کنار هم، باعث بالا رفتن ارتعاشات مالی شما در زندگی و جای گرفتن در مدار ثروت میگردند، به طور زیاد افزایش دهید.

شما نیز تجربه خودرا از به کارگیری قانون جذب در جذب پول و ثروت در نظرات در همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین به شما توصیه میکنم که مقاله جذب همسر دلخواه با قانون جذب اشخاص را نیز برای اعتلای آگاهی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *