مبحث مدارها

“هر فردی دنیای مختص خود را دارد”

 

اگر خوب در زندگی خود و اتفاقاتی که می‌افتد دقت کنید و به قول قرآن کریم تفکر کنیم می‌بینید که هر فردی در زندگی خود نتیجه‌های متفاوتی می‌گیرد و اتفاقاتی که در زندگی افراد می‌افتد متفاوت است حتی کسانی که در یک خانواده زندگی می‌کنند مثلاً چند خواهر و برادر و پدر و مادر نتایج متفاوتی می‌گیرند و تجربیات متفاوتی را کسب می‌کنند این نشان دهنده این موضوع می‌باشد که هر فرد هر چقدر هم که به ما نزدیک باشد در مدار و محور مختص خودش می‌باشد را می‌بینددر واقع هر کسی در مدار خود جهان مخصوص خود را می‌سازد.

مبجث مدارها | راستگو
مبجث مدارها | راستگو

 

مبحث مدارها

در جهان نامحدود مدار در تمام ابعاد مثلاً در بعدثروت، سلامتی، روابط،معنویت، موفقیت و شکست وجود دارد هر کسی با توجه به نوع افکار و باورهای خودش در یکی از این مدارهای ثروت سلامتی موفقیت معنویت روابط خوب و یا در مدار شکست قرار می‌گیرد

و با اتفاقاتی که در آن مدار خاص است برخورد می‌کند و با توجه به تجربیات خود در آن مدار واقعیت‌های زندگی خود را می‌سازد و واقعیت‌های هر فردی با دیگری متفاوت است هر چند آن فرد از لحاظ جغرافیایی یا خانوادگینزدیک‌ترین فرد به ما باشد باز هم دلیل بر این نیست که الزاماً همه‌دار با ما باشد و تجربیات و اتفاقات کاملاً مشابهی با ما داشته باشد دوستان عزیز می‌توانند برای آگاهی بیشتر در این باره از نظرات ارزشمنداساتید گرانقدر این حوزه مثل استاد عباس منش، امیر شریفی و پریسا راستگو استفاده کنند.

 

 

مبحث مدارها | پریسا راستگو مدرس علوم موفقیت
مبحث مدارها | پریسا راستگو مدرس علوم موفقیت

 

مدارها در قانون جذب

 

در قانون جذب هر کسی با توجه به فرکانس و ارتعاش و باورهای خود در یک مدار مخصوصی قرار می‌گیرد و با توجه به اتفاقات آن مدار یک نوع خاصی از زندگی را تجربه می‌کند و واقعیت زندگی خود را بر اساس آن تجربیات می‌سازد.

می‌توان جهان را به یک برج بسیار بسیار عظیم الجثه‌ای تشبیه کرد که در این ساختمان غول پیکر بسیار طبقات زیادی وجود دارد و هر فردی در یک طبقه‌ای از این ساختمان قرار دارد و از امکانات آن طبقه استفاده می‌کند و جالب‌تر اینکه هیچ کدام از افراد دسترسی به طبقات بخواهند که به طبقه بروند و نقل مکان بکنندو از امکانات طبقه جدید استفاده نمایند.

خبر مهم اینکه هر فردی می‌تواند با تغییر افکار و باورهای خودش مدار خود را بالاتر یا پایین تر برود.

در مدارهای بالاتر نعمت‌ها و ثروت‌های زیاد روابط زیبا ، موفقیت ، ارتباط عالی با منبع و سلامتی بیشتر و عزتدنفس واعتماد به نفس بیشتری وجود دارد.

اما در مدارهای پایین تر کمبودها ، فقرها ، شکست‌ها، روابط غلط و بد درگیریها، بیماری‌ها ، دوری از منبع و عزت نفس و اعتماد به نفس پایین وجود دارد.

 

مدارهای بالاتر ، مدار نزدیک به منبع (خدا)می‌باشند پس هر چقدر که ما به مدار بالاتر نزدیک شویم در واقع به خداوند نزدیک‌تر می‌شویم و از نعمات فراوان و بیشتری بهرمند می‌شویم و هر چقدر از منبع دور شویم وارد مدارهای پایین‌تر می‌شویم و خود را از نعمتهای خداوند محروم می‌کنیم.

 

 

چگونه مدار خود را تغییر دهیم و به نعمت‌ها و موفقیت بیشتری برسیم؟

 

هر کسی که از موقعیت فعلی خود در بعد خاصی احساس نارضایتی می‌کند می‌تواند مدار خود را تغییر دهد و به مدار و اتفاقات دلخواه خود برسد .

تغییر مدار از طریق تغییر توجه و افکار و باورهای هر فرد می‌تواند شکل بگیرد یعنی هر کسی که بتواند کانون توجه و افکار و باورها و ارتعاش خود را به سمت دلخواه تغییر دهد می‌تواند نتایج عالی و دلخواهی را کسب کند و به مدار بالاتر و بهتری برود .

برای موفقیت بیشتر و بهرمندی از نعمات بیشتر و نزدیکی بیشتر به خدا باید توجه خود را بیشتر به نعمت‌ها و داشته هایش ، فراوانی جهان ، عشق ، خواسته هایش و افکار مثبت و خدایی سمت و سو دهد تا از این طریق باورهای عالی د. خود بسازد و به خدا نزدیک‌تر شود در این صورت است که می‌تواند از نعمات بیشتری بهره ببرد و زندگی بسیار عالی را تجربه کند

 

پس نتیجه می‌گیریم

هرچقدر که شادتر ، شکرگزارتر باشیم و توجه و افکار خود را به سمت زیباییها و نعمت‌ها و مثبتها سوق دهیم باور عالی و مثبتی را در خود می‌سازیم و با کنترل و مدیریت ذهن قوی و خوب می‌توانیم به مدارهای بالاتر و نزدیک‌تر به منبع ارتقا دهیم و خود را شامل نعمت‌ها و ثروتها و موفقیت‌های بیشتری کنیم.

در واقع هر فردی با نوع افکار و باورهای خود مدار خود را تعیین می‌کند و اتفاقات زندگی خود را رقم می‌زند.

همچنین به شما توصیه میکنم که مقاله حذف آدمهای سمی را نیز برای اعتلای آگاهی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *