زنان شاد و موفق چه خصوصیاتی دارند؟

 

زنان شاد و موفق چه خصوصیاتی دارند؟

تقریباً هیچکس را نمی‌توانید پیدا کنید که همیشه خوشحال و آرام باشد این یک واقعیت است اما متخصصان می‌گویند یافتن لذت زندگی در لحظات می‌باشد به زبان خودمانی دلخوشی‌های ساده کلید شادمانی واقعی است شادی را باید در لحظات جستجو کرد دلخوشی را می‌شود در چیزهای ساده هم پیدا کرد در این مقاله با ما همراه باشید تا خصوصیات زنان شاد و موفق را با هم بررسی کنیم.
فریدری برایانت استاد روانشناسی اجتماعی در شیکاگو معتقد است که شاد بودن مهارتی است که بیشتر افراد از کسب آن باز می‌مانند و دلیل این شکست هم بسیار ساده است ما همیشه مشغول کار و سرگرم فعالیت‌های گوناگون هستیم چیزهای زیادی در ذهن داریم همیشه فکر می‌کنیم فردا هم خورشید دوباره طلوع خواهد کرد و فرصت زیادی داریم پس وقت خودمان را صرف کارهای روزمره می‌کنیم و مدام در گیرودار زندگی روزانه اسیریم زیر سنگین بار مسئولیت‌ها و نگرانی‌ها به سادگی از لحظات و رویدادهایی که می‌توانند سلامت بیشتر و لذت عمیق‌تری به ما هدیه کنند دور می‌شویم.

همچنین به شما توصیه میکنم که مقاله پنج راز قانون جذب را نیز برای اعتلای آگاهی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مطالعه فرمایید.

زنان شاد و موفق چه خصوصیاتی دارند؟
بیش از ۲۰ سال است که برایانت روی درک اصطلاح چشیدن و تجربه ذهن آگاهی یا حضور در لحظه کار می‌کند حضور در لحظه و ذهن آگاهی به معنای تفکرات و کارهایی است که برای تشدید و طولانی کردن احساسات مثبت به کار می‌بریم برایانت می‌گوید همه ما افرادی را با این ویژگی می‌شناسیم کسانی که ذهن آگاه هستند و همیشه شادند و لذت زندگی را درک می‌کنند این افراد اولین گزینه‌ای هستند که دیگران خبرهای خوش و لذت بخششان را با آنها در میان می‌گذارند.
چطور می‌شود مثل این افراد بود؟ افراد شاد و موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟ خصوصیات زنان شاد و موفق چیست؟

۱_ زنان شاد و موفق همواره مثبت اندیشند‌.

اولین خصوصیت این افراد این است که افکار مثبت را پخش می‌کنند افکار مثبت و شاد را درون خودتان نگه ندارید برای مثال به دخترتان بگویید که چقدر از خرید کردن با او لذت می‌برید وقتی در محل کار رئیستان به شکل غیر منتظرانه از شما تعریف می‌کند در منزل قضیه را برای همسرتان تعریف کنید و او را در شادی خود سهیم کنید یا به دوستانتان پیام بدهید و از خاطرات بامزه سفر قبلی خودتان با آنها صحبت کنید.
یادآوری خاطرات خوش مشترکتان باعث می‌شود که افکار و احساسات مثبتی بین شما رد و بدل شود تحقیقات انجام شده توسط برایانت نشان می‌دهد سهیم کردن دیگران در خاطرات و تجربه‌های شاد یا حتی فکر کردن به این موضوع یکی از تاثیرگذارترین راه‌ها برای ماندگاری و بزرگ کردن شادیی‌های زندگیست این کار باعث نهادینه‌سازی احساسات مثبت می‌شود احساساتی که در صورت ساده گذشتن و بی‌توجهی ناپدید و کمرنگ می‌شوند تحکیم ارتباطات با دیگران هم موجب در کنار هم ماندن انسان‌ها و حفظ دوستی‌ها می‌شود.

۲_زنان شاد و موفق شادی را می‌سازند.

خصوصیت بعدی ساختن خاطرات شیرین است سعی کنید به وقایع و رویدادهایی که برایتان پیش می‌آید فکر کنید و لحظات شاد و لذت‌های ناشی از آنها را استخراج کنید برای مثال چرا شال قرمز بافتنی خودتان را اینقدر دوست دارید؟ فکر می‌کنید علتش چیست؟ دلیل حس خوشایند شما به آن زیبایی و راحتیش است یا با نگاه دقیق‌تر می‌فهمید که عطر و بوی این شال قرمز شما را یاد خاطرات برف بازی‌های کودکی‌تان می‌اندازد سعی کنید رمز و راز و پیچیدگی‌های احساسی را به لحظات ترجمه و تبدیل کنید یعنی نکات غافلگیر کننده و سخت در درک لحظات را ریشه یابی می‌کنید البته زیاده‌روی نکنید چون اگر افراط به خرج بدهید شگفتی لحظات را از دست می‌دهید.

 

۳_ زنان شاد و موفق مشوق هستند.

۳_ زنان شاد و موفق مشوق هستند.

خصوصیت بعدی این است که خودتان را تشویق کنید به خاطر دستاوردهای بزرگتان به خودتان افتخار کنید اگر ماه‌ها در باشگاه ورزشی عرق ریختید و پس از تمرین و تلاش فوق العاده به وزن مطلوبتان رسیدید تلاش و موفقیتتان را مهم بدانید و دیگران را هم در این شادی و رضایت شریک کنید بیشتر افراد خود تشویقی و افتخار کردن به پیروزی در دستاوردهایشان را کار درستی نمی‌دانند و آن را به حساب فخر فروشی می‌گذارند و اصطلاحا می‌گویند نباید موفقیت و پیروزی را در بوق و کرنا کرد.
باید فرق بین تجلیل نفس و افتخار کردن مثبت با فخر فروشی آزاردهنده و بی‌شرمانه را دانست مرز باریک و البته مشخص بین این دو وجود دارد که هر فردی این مرز را به خوبی می‌شناسد پس از مغرور جلوه کردن نترسید چرا که اگر از این مرز عبور کنید حتماً خودتان متوجه می‌شوید.

۴_ زنان شاد و موفق خود را با گذشته خود مقایسه می‌کنند.

خصوصیت بعدی زنان شاد و موفق مقایسه وارونه است مقایسه وارونه باعث می‌شود لذت‌ها و شادی‌ها بیشتر به چشم بیایند یعنی به جای اینکه اوضاع را با شرایط خیلی ایده‌آل و بی‌نقص مقایسه کنید آن را با شرایط بدتر و مشکلاتی که می‌توانست به وجود بیاید و نیامده مقایسه کنید به خودتان بگویید که اوضاع می‌توانست خیلی خراب‌تر از این‌ها بشود یا وضعیت کنونی‌تان را با تجربه‌های بدتر و ناخوشایندتر گذشته مقایسه کنید.
البته حواستان باشد که این به معنای مقایسه‌های نادرست نیست برای مثال اینکه همکارتان اخراج شده و به جای او نیستید یا کسی بیماری سختی گرفته و شما در حال حاضر سالم و تندرست هستید اشتباه است ، این راه حل به مسائل ساده‌تر می‌پردازد مثل خوشحالی از اینکه امروز آفتابی‌تر از آن است که در گزارش هواشناسی گفته شده بود یا شادی از اینکه پروژه کاریتان زودتر از آن چیزی که فکر می‌کردید تمام شده است.

 

۴_ زنان شاد و موفق خود را با گذشته خود مقایسه می‌کنند.

۵_ زنان شاد و موفق بسیار مثبت اندیشند.

از تقلید تا تایید یکی دیگر از خصوصیات زنان شاد و موفق است حتی اگر آنقدرها هم رو به راه و سرحال نیستید باز لبخند بزنید خودتان را خوشحال نشان بدهید این کار باعث القاء حس شادی به شما می‌شود شور و حال خودتان را بیشتر کنید فرض کنید هلو میوه مورد علاقه‌تان است و می‌خواهید یک هلوی خوشمزه را نوش جان کنید سعی کنید با هر گازی که می‌زنید طعم هلو را با تمام وجودتان حس کنید و لذت ببرید، موقع تماشای فیلم‌های خنده‌دار بلند بلند بخندید وقتی از جلوی آینه می‌گذرید به خودتان لبخند بزنید سرکوب کردن شادی‌ها و احساسات مثبت باعث از بین رفتن آنها می‌شود.
زنان شاد و موفق خصوصیات دیگری هم دارند آن هم پرهیز از افکار منفی است دنیا به اندازه کافی افراد بدبین و منفی‌باف دارد پس افکار منفی که شادی‌هایتان را از بین می‌برند را کنار بگذارید افکار منفی مثل نگرانی از قضاوت و نگاه دیگران یا اتهام زدن به خودتان و مقصر دانستن خودتان را کنار بگذارید وقتی حالتان خوب است به هیچ وجه اجازه از دست دادن آن حال خوب را ندهید حال خوب و شادی‌هایتان را با ریزبینی‌های بیهوده خراب نکنید افکاری مثل چرا من لایق این خوشی هستم؟
موشکافی‌های بیهوده یا فکر اینکه چه چیزهایی ممکن بود اشتباه پیش برود یا چه چیزهایی می‌توانست بهتر پیش برود فقط خوشی و شادی شما را خراب می‌کند حواستان باشد که نگذارید لذت و شادمانی به این سادگی از دستتان برود زنان و افراد شاد و موفق این خصوصیات را دارند سعی کنید این خصوصیات را در خودتان نهادینه کنید تا شما هم به این دسته از افراد بپیوندید.
همچنین به شما توصیه میکنم که مقاله چگونه شخصیت قوی داشته باشیم؟ را نیز برای اعتلای آگاهی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *