راهکارهایی برای ساخت باورهای ثروت ساز

باورهای ثروت ساز زیادی وجود دارند. اما خوب است هر کسی کمی تفکر کند و باورهای مناسب خود را در مورد ثروت بیابد. آیا می دانید چگونه باورهای ثروت ساز را بیابید؟ در این مقاله لیستی از باورهای فراوانی و ثروت را برای شما آماده گردیده است تا بتوانید این کار را راحت تر انجام دهید و مسیر جذب پول و ثروت را در زندگی خود پیش بگیرید.

همچنین شما میتوانید با استفاده از آموزش های تخصصی تغییر خیلی آسان باورهای پولساز به این فرآیند قرار گرفتن در مسیر جذب پول و ثروت و دستیابی به موفقیت فردی و سازمانی سرعت بیشتری ببخشید و اوج قله های موفقیت و ثروت را با ساختن ذهنی قوی و ثروتمند برای خود فتح کنید.

باورهای ثروت ساز چیست؟

باورهای ثروت ساز | پریسا راستگو

هر اتفاقی که در جهان برای ما می افتد به باورهای ما ارتباط مستقیمی دارد.این جهان مثل آیینه، تصاویری از باورهای ما را به ما نشان می دهد. مکانیزم جهان اینگونه هست که هر باوری داشته باشید را به شما ثابت می کند. باورهای ثروت ساز، مجموعه ای از اعتقادات و فلسفه هایی هستند که درباره ثروت و پول برخی افراد وجود دارند. این باورها ممکن است بر اساس تجربیات شخصی، آموخته ها، تاثیرات فرهنگی و اجتماعی یا تأثیرات مذهبی شکل گرفته باشند.

اگر باور داشته باشید که آدم خلاقی هستید، اتفاقاتی در زندگی شما به وجود می آورد که شما در آن خلاقیت به خرج می دهید تا به شما ثابت کند که شما خلاق هستید. به همین ترتیب اگر می خواهیم ثروتمند شویم ولی باورهای مخربی داریم، ابتدا باید آنها را با باورهای قدرتمند اصلاح کنیم. باورهای ما مثل ویروس یا آنتی ویروس هستند، یعنی یا رفتارهای ما را خراب می کنند یا رفتارهای سازنده برای ما می سازند.

5 مورد از باورهای ثروت ساز

باور خنثی تقریبا می شود گفت که نداریم. یعنی باورهای ما روی رفتارهای ما یا اثر مثبت دارند یا منفی. باورهای ما خیلی چیزها را در زندگی ما می توانند تغییر دهند. در زیر تعدادی از باورهای ثروت ساز را می‌توان ذکر کرد:

  1.  باور در مورد ارزش پول: برخی افراد باور دارند که پول چیزی بدی است و به خوشبختی و رضایت شخصی آسیب می‌زند. اما باورهای ثروت ساز بر این است که پول ابزاری است که می‌تواند به شخص کمک کند تا به زندگی خوب و راحتی دست یابد و به دیگران کمک کند.
  2.  باور در مورد فرصت ها: افراد با باورهای ثروت ساز، معتقدند که فرصت ها برای کسب و کار و سرمایه گذاری در دسترس هستند و با تلاش، هوش، استعداد و شانس می‌توان به آنها دست یافت.
  3.  باور در مورد ارزش خدمت به دیگران: باورهای ثروت ساز بر این است که خدمت به دیگران و ایجاد ارزش برای آنها، می‌تواند عاملی برای کسب ثروت باشد. این باور بر این استدلال استوار است که با ایجاد محصولات و خدماتی که به نیازهای افراد پاسخ می‌دهند، می‌توان درآمد زیادی کسب کرد.
  4.  باور در مورد تلاش و پشتکار: افراد با باورهای ثروت ساز معتقدند که تلاش، پشتکار و اراده قوی می‌تواند عاملی برای رسیدن به ثروت و موفقیت باشد. آنها به این اعتقادند که هیچ چیز بدون تلاش و تعهد قابل دستیابی نیست.
  5.  باور در مورد روحیه مثبت: افراد باورهای ثروت ساز، به قدرت روحیه مثبت و انگیزش اعتقاد دارند. آنها معتقدند که با داشتن نگرشی مثبت، می‌توانند موانع را غلبه کرده و به هدف های مالی خود دست یابند.

 

5 باور مهم ثروت ساز | آکادمی پریسا راستگو
5 باور مهم ثروت ساز | آکادمی پریسا راستگو

 

باور ثروت ساز: این فکر را از سرتان بیرون کنید که ثروت مشکل ساز است!

پول نیکوست: این باور معتقد است که پول یک ابزار قدرتمند است و به شما امکان می‌دهد تا به خواسته‌هایتان برسید و زندگی را بهتر کنید. با این باور، شما از پول لذت می‌برید و برای جذب آن تلاش می‌کنید. این باور معتقد است که ثروت یک فرصت برای رشد و توسعه است و نباید از آن فرار کرد. با این باور، شما به دنبال فرصت‌های جدید برای کسب درآمد و جذب ثروت هستید و به آن با انگیزه و اعتماد به نفس نگاه می‌کنید.

 

باور ثروت ساز:شرایط ذهنی خود را برای آینده‌ای بهتر بهبود دهید.

اینکه در گذشته چگونه محدودیت های ذهنی را برای ما ایجاد کرده اند شرایط امروز ما را کاملا مشخص می کند.
همچنین اینکه امروز ما برای این محدودیت های ذهنی چه قدمی برداریم؛ کاملا وضعیت آینده ما را مشخص می کند.اگر ما بخواهیم کماکان با همان باورها و محدودیت هایی زندگی بکنیم که مانعی برای حرکت های ما شده است، بی شک آینده ای روشن و زیبا را برای خود رقم نخواهیم زد.آینده ای که در آن رویاها، خواسته های واقعی و اهدافمان در آن به تحقق پیوسته باشند، زمانی حقیقی خواهد شد که ما برای تغییر چارچوب های ذهنی خود گام هایی موثر برداریم.

حرکت در این مسیر اصلا کار دشوار و پیچیده ای نیست؛
تنها مشکل در پیش رو این می باشد که باورهای کنونی نمی توانند این سادگی را هضم کرده و آن را قبول کنند؛به همین دلیل زمانی که شما برای تغییر باورهایتان گام برمی دارید، مغز شما وارد کار میگردد و شروع به بهانه تراشی های به ظاهر عاقلانه اما اشتباه و به ضرر شما می کند، و سعی می کند که شما را از گام برداشتن در این مسیر دور کند.

 

باور ثروت ساز:ببخش تا ثروتمندتر شوی!

برای اینکه نعمت های بیشتری به شما اهدا شود باید قدر نعمت هایی را که الان دارید بدانید و به خاطر داشتن شان از خدا تشکر کنید. پس هیچوقت از پول نداشتنتان گله ای نکنید. از هر دارایی ای که دارید به خوبی استفاده کنید و این باور را در خود به وجود بیاورید بیش از پیش ثروتمند هستید.

باور ثروتمند بودن موجب ثروتمندتر شدن شما میگردد. یکی از نشانه های دارایی، بخشش است و باید یاد بگیرید از هر چه، هرچقدر هم کم که دارید باید ببخشید.بخشش حداقل 10 درصد از درآمدخود به دیگران ممکن است راهکار خوبی در این مورد باشد. حتی ممکن است از کسی که به او بارها بخشیده اید هیچوقت خیری نبینید اما باید بدانید که شما به خاطر او نمی بخشید بلکه به خاطر خودتان می بخشید، چون الان این قانون را بلدید که هرچه بیشتر ببخشید بیشتر دریافت خواهید کرد.

باور ثروت ساز:بسیار مهم است که می خواهید به کدام جایگاه برسید؟

مشخصا درباره ی مقدار پولی که می خواهید ماهیانه کسب کنید تفکر بنمایید. به خاطر داشته باشید که فکر (توجه) خود را بر هر چه متمرکز کنید، آن را کسب خواهید کرد.

یعنی اگر همیشه بر پرداخت اجاره خانه یا صاف کردن بدهی هایتان متمرکز شوید، تنها همین مبلغ را به دست خواهید آورد و اگر فکرتان را متوجه وفور ثروت کنید ثروت بیش از حد نصیب تان خواهد شد. دقت داشته باشید که منظور ما از داشتن ثروت رفع نیازهای اولیه(اجاره خانه و پرداخت بدهی) نمی باشد بلکه ثروتی است که از نیازمندی شما بیشتر باشد و بشود آن را ذخیره نمود.

 

جذب پول و ثروت | پریسا راستگو
جذب پول و ثروت | پریسا راستگو

 

باور ثروت ساز: برای جذب ثروت هر روز برای خود شرطی بگذارید.

مثلاً شرط بگذارید که هر روز باید یک فعالیت مالی انجام دهید، مثل پس انداز کردن یک مقداری پول، سرمایه گذاری در بورس یا خرید سهام و غیره. این باور ثروت ساز به شما کمک می‌کند تا به صورت منظم و پیوسته به جذب ثروت بپردازید و به دستاوردهای مالی بزرگتر دست یابید.

اگر سعی کنید هر روز تفکرات خود را برای جذب ثروت شرطی کنید، اینگونه مغزتان همیشه دنبال بهترین فرصت برای کسب ثروت خواهد بود. پس شما با تعیین هدف شکل صافی ذهن تان را تغییر می دهید، به طوری که تنها اطلاعاتی وارد ذهنتان میگردد که شما برای رسیدن به هدف به آن نیاز دارید و اگر هر روز هدف خود را تعیین نمایید، تفکر شما در مورد ثروت شرطی خواهد شد.

 

باور ثروت ساز:ذکرثروت کنید تا ثروت جذب شود!

تاثیر ذکرها در ثروتمند شدن می‌تواند به دو صورت باشد. اول اینکه ذکر و تمرکز بر روی هدف‌های مالی و جذب ثروت، انگیزه و اعتماد به نفس را در فرد افزایش می‌دهد و او را به دنبال فرصت‌های جدید و کسب درآمد می‌کشاند. به عنوان مثال، هر روز صبح و شب ذکر و تمرکز بر روی هدف‌های مالی و جذب ثروت، فرد را به سمت عمل و کارایی هدایت می‌کند.

ثانیاً، ذکرها می‌توانند در تغییر نگرش و الگوهای ذهنی فرد نقش داشته باشند. هنگامی که فرد با خود حرف می‌زند و ذکرهای مثبت و قوی را تکرار می‌کند، این ذکرها به تدریج در ذهن فرد جا می‌گیرند و نگرش او را به سمت فکر کردن مثبت و ایجاد افکار ثروتمند تغییر می‌دهند. این نوع نگرش می‌تواند فرد را به سمت ایجاد روحیه کارآفرینی و جستجو برای فرصت‌های جدید و کسب درآمد و رسیدن به موفقیت فردی هدایت کند.

در نهایت، ذکرها می‌توانند تاثیر مستقیمی در عملکرد و عملکرد فرد داشته باشند. ذکر و تمرکز بر روی هدف‌های مالی و جذب ثروت، فرد را به سمت عمل و کارایی هدایت می‌کند و او را به تلاش بیشتر و کار سخت تر برای رسیدن به هدف‌های مالی خود تشویق می‌کند.

همچنین به شما توصیه میکنم که مقاله های ارتعاش شکرگزاری را نیز برای اعتلای آگاهی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *