حذف آدمهای سمی از زندگی خود: 1 مرحله به سوی سعادت و آرامش

آدمهای سمی، افرادی هستند که تأثیر منفی و دست کمی بر روابط و زندگی شما دارند. آن‌ها معمولاً انرژیتان را تخریب می‌کنند، اعتماد به نفستان را پایین می‌آورند و مانع رسیدن به سعادت و خوشبختی می‌شوند. اما چگونه می‌توانید از حضور آدمهای سمی در زندگی خود دوری بیاورید؟حذف آدمهای سمی چگونه صورت می پذیرد؟

حذف آدمهای سمی از زندگی | راستگو

شناخت آدمهای سمی

آدمهای سمی معمولاً دارای ویژگی‌ها و رفتارهایی منفی هستند که می‌توانند شامل شوند:

 • انتقادهای مداوم و بی‌موقع
 • تنقیدهای سرسری و بی‌معنی
 • نقدهای شخصیتی به جای نقدهای سازنده
 • پراکندگی انرژی منفی
 • ترویج درگذشت‌نگری و نظریات تاریک
 • ایجاد تنش و نزاع در محیط اجتماعی

گام‌های عملی برای حذف آدمهای سمی

 1. شناسایی آدمهای سمی: باید بدانید کدام افراد در زندگیتان انرژی منفی ایجاد می‌کنند.
 2. ترک ارتباط با آن‌ها: اگر ممکن است و ارتباط شما با آن‌ها قابل ترکیب نباشد، باید از این ارتباط دوری کنید.
 3. ترکیب مرزهای سالم: مرزهای شخصی برای محافظت از خودتان برابر انرژی‌های منفی و بی‌رحمانه ایجاد کنید.
 4. تقویت روابط مثبت: با افراد مثبت و سازنده بیشتر ارتباط برقرار کنید و روابط مثبت خود را تقویت کنید.

 

اصل مهم رسیدن به خواسته‌ها

بزرگترین قانون جهان هستی این است که هر چقدر که احساس ما در طول روز خوب و حس شادی و شکرگزاری از خدا و عشق باشد به همان میزان زندگی ما سرشار از نعمت‌ها و موفقیت‌ها می‌شود و سریع‌تر به خواسته‌های خود می‌رسیم.
برعکس هر چقدر که احساس ما بد باشد به همان میزان خود را از نعمت‌ها ثروت‌ها و موفقیت‌ها محروم می‌کنیم و از رسیدن به خواسته‌هایمان دور می‌شویم پس طبق بزرگترین قانون جهان احساس خوب برابر اتفاقات خوب و رسیدن به خواسته‌هاست و احساس بد برابراتفاقات بد و نرسیدن به خواسته‌ها می‌باشد.

حال که این قانون را متوجه شدیم برای اینکه یک زندگی خوب را داشته باشیم زندگی پر از نعمت‌ها و ثروت‌ها و موفقیت‌ها را تجربه بکنیم و به خواسته‌هایمان برسیم باید خیلی مراقب شیشه عمرمان یعنی احساساتمان باشیم و در طول روز هر کاری را بکنیم که
ما را به احساس خوب مثل حس شادی عشق و سپاسگزاری برساند دوستان عزیز می‌توانند در این مورد از نظرات ارزشمند اساتید گرانقدری مثل استاد عباسمنش ، امیرشریفی و پریسا راستگو استفاده نمایند.

حذف آدم های سمی | راستگو
حذف آدم های سمی | راستگو

حذف آدمهای سمی،مهمترین راه رسیدن به حس خوب

یکی از راه‌های که بتوانیم خود را مدام در مدار حس و حال شادی و عشق و سپاسگزاری و احساس خوب قرار دهیم این است که اجازه ندهیم افرادی با القاء باورهای منفی یا اطلاعات منفی و مخرب و افکار منفی احساسات ما را به هم بریزند.

متاسفانه بیشتر افراد به دلیل عدم آگاهی از این قانون بزرگ جهان ذهن خود را از افکار منفی پر کردند و این افکار را به دیگران نیز انتقال می‌دهند و مدام اخبارهای منفی و بد را می‌گویند و جالب اینکه همواره حال خودشان بد است و موجب حال بدی دیگران نیز می‌شوند.

این افراد منفی افراد به شدت سخت‌گیری هستند که زندگی و جهان را به خود سخت گرفتند و مدام غرق در گذشته هایناکام خود می‌باشند و مدام  از شرایط خود گلایه می‌کنند غر می‌زنند و انسان‌های ناشکر و ناسپاسی هستند و در یک کلام توجه شان
به سمت ناخواسته‌ها می‌باشد و اوضاع زندگی‌شان بسیار نابسامان و بد می‌شود این افراد چون خود به خواسته‌های خود نرسیدند دوست دارند که دیگران هم به خواسته‌هایشان نرسند .

به صورت ناخودآگاه مدام اخبار و اطلاعات منفی را به دیگران می‌گویند از این افراد می‌شود به عنوان افراد سمی نام برد لذا برای موفقیت تا می‌توانیم باید این افراد سمی را از زندگی خود حذف کنیم و در عوض اطراف خود را پر از انسانهایی با افکار و باورهای عالی و مثبت کنیم.

 

تأثیر مثبت حذف آدمهای سمی

حذف آدمهای سمی از زندگی شما می‌تواند به شما امکان آورد:

 • بهبود روانی و افزایش آرامش
 • افزایش اعتماد به نفس و خوداحترامی
 • ایجاد محیطی مثبت و سازنده برای رشد و توسعه شخصیتان
 • رسیدن به باورهای مثبت در زندگی مانند باورهای پولساز

قدرت عشق در جهان: افکار مثبت و جریان سعادت

سیستم جهان رو به عشق و خیر است و تنها نیرویی که بر جهان حاکم است نیروی خیر و عشق است و همه به سمت این نیرو در حال حرکت هستیم اگر که جایی از زندگی خود متوقف می‌شویم و از حرکت می‌ایستیم علت آن این است که جلوی راه خود مقاومت ایجاد می‌کنیم یعنی با افکار منفی خود یک سری مقاومت و مانع‌هایی را سر راه حرکت خود قرار می‌دهیم و خود رااز حرکت در مسیر جریان سعادت و خیر و خوشبختی و عشق محروم می‌کنیم.

به بیان زیباتر هر چقدر کهافکار ما مثبت‌تر و الهی‌تر باشد به سرعت خود را هم مسیر جریان جاری عشق خیر و سعادت در جهان می‌کنیم و برعکس هر چقدر که افکار ما منفی و شیطانی باشد نه تنها مانع و مقاومت در مسیر حرکت ایجاد می‌کنیم.
بلکه خلاف جهت جریان سعادت و خیر هستی حرکت می‌کنیم و خود را از نعمت‌ها و موفقیت‌ها محروم می‌کنیم و به سمت تباهی کشیده می‌شویم به همین جهت برای شنا در جهت جریان هستی و داشتن افکار الهی و مثبت حتما باید از اطلاعات منفی دوری کنیم و آدم‌های سمی را از زندگی خود حذف کنیم.

کنار گذاشتن آدمهای سمی | پریسا راستگو
کنار گذاشتن آدمهای سمی | پریسا راستگو

شاه کلید رسیدن به خواسته ها

پس تنها و مهم‌ترین راز رسیدن به خواسته‌ها این است که ورودی‌های خود را از اطلاعات و اخبار منفی کنترل کنیم و در عوض ورودی‌های مثبت و خوبی دهیم تا طبق قانون مدام در مدار احساس خوب و اتفاقات خوب قرار بگیریم یعنی اینکه وظیفه ما این است که تا می‌توانیم ذهن خود را مثبت‌تر و الهی‌تر بکنیم تا همسو شویم با جریان سعادت جاری در جهان و خوشبختی را در همه ابعاد تجربه بکنیم .

نه تنها افکار خود را پر از ورودی‌های مثبت و باورهای عالی بکنیم بلکه این افکار الهی و مثبت و باورهای عالی را به دیگران نیز بگوییم و با حذف آدمهای سمی مراقب کسانیکه با آنها نشست و برخاست میکنیم باشیم تا کمک کنیم تا پر شویم از ارتعاشات مثبت وجهان جای بهتری برای زندگی کردن شود.

همچنین به شما توصیه میکنم که مقاله هدف از زندگی چیست را نیز برای اعتلای آگاهی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *