جذب خواسته ها با امواج مغزی

به نام خدای بخشنده‌ی مهربان

با سلام خدمت شما دوستان عزیز

امیدوارم حال دلتان عالی باشد. من پریسا راستگو هستم. خیلی خوشحالم، سپاسگذار خداوند هستم که با این مقاله بسیار بی‌نظیر در خدمت شما عزیزان هستم.

این فایل آموزشی درمورد امواج مغزی است. اصلا بدانیم امواج مغزی چیست؟ این آگاهی‌ها به چه دردی در زندگیمان میخورد؟

تقسیم بندی امواج مغزی

امواج مغزی ما به چهار گروه یا دسته تقسیم می‌شوند؛ امواج آلفا، بتا، تتا، دلتا.

در این مقاله تعریفی از هرکدام بیان می‌شود و در بخش‌های بعدی چگونگی استفاده از این  امواج برای عالی‌تر ساختن زندگی ارائه می‌شود و با دانستن این اطلاعات و آگاهی چطور می‌توانیم در روند سریع جذب خواسته‌هایمان دخالت داشته باشیم و این روند را سریع‌تر کنیم.

 

آشنایی با امواج مغزی | پریسا راستگو
آشنایی با امواج مغزی | پریسا راستگو

 

امواج مغزی بتا

اول در مورد امواج مغزی بتا صحبت می‌کنیم. امواج مغزی یا فرکانس‌های عصبی ما زمانی که ما در حالت بتا هستیم، ما بین عدد 14 تا 21 سیکل در ثانیه متغیر است. یعنی اینکه ما در این حالت زمانی که ما در روی رخت خوابمان یا روی زمین دراز می‌کشیم یا روی صندلیمان یک حالت ریلکسیشنی به ما دست می‌دهد و احساس سنگینی و خواب‌آلودگی به ما دست می‌دهد؛ درواقع یعنی ما در حالت بتا قرار داریم.

حالت بتا حالتی است که ما تقریبا در حالت خواب و بیداری قرار داریم اما هوشیاری ما بیشتر از حالت خواب‌آلودگی ما است. یعنی با اینکه به بیانی پلک‌هایمان سنگین شده، یک حالت خواب‌آلودگی داریم اما هنوز کاملا خودآگاه ما خاموش نشده است و ما کاملا به خوداگاهمان دسترسی نداریم و صداهای محیط را هنوز می‌شنویمو هوشیار هستیم نسبت به صداهای محیط.

این حالتی است که ما در حالت بتا قرار داریم.

 

تاثیر بتا در ضمیر ناخوداگاه

ما در حالت بتا هم می‌توانیم تجسماتمان را انجام دهیم. میتوانیم عبارات تاکیدی‌مان را مختص به آن تجسمی که در مورد آن خواسته‌مان درحال انجام هستیم، بسازیم و شروع به تکرار آن کنیم تا باورپذیری به ضمیر ناخودآگاه ما بیشتر شود و تلقینات موثر شود.

اما چون در این صورت به حالت هوشیاری نسبت به حالت خواب عمیق نزدیکتر هستیم، چون در واقع خودآگاه ما هنوز ساکت نشده، نمی‌توانیم تاثیر آنچنانی در ضمیر ناخودآگاهمان بگذاریم. چرا که ما زمانی می‌توانیم به ضمیر ناخوداگاهمان فرمان دهیم و برنامه‌ی جدیدی را ارائه دهیم و خیلی راحت‌تر ضمیر ناخودآگاه ما پذیرا باشد و زودتر ثبت شود؛ زمانی‌ست که ما خودآگاهمان را کاملا بتوانیم خاموش کنیم و به ناخودآگاه دسترسی داشته باشیم. یعنی ناخودآگاه ما خیلی فعال‌تر باشد نسبت به خودآگاه ما. یعنی اصلا ناخودآگاه ما فعال باشد، خودآگاه ما ساکت و خاموش باشد.

 

رسیدن به خواسته ها با امواج مغزی | راستگو
رسیدن به خواسته ها با امواج مغزی | راستگو

 

امواج مغزی آلفا

دسته دوم یا طبقه دوم امواج مغزی آلفا هستند. در امواج مغزی آلفا، فرکانس‌های مغزی ما یا نوسان‌های عصبی مغز ما از عدد 14 تا 7 است. هر چقدر که ما از این عدد 14 به سمت عدد 7 می‌رویم ، خوابمان سنگین و سنگینتر می‌شود.

یعنی اینکه اول در حالت بتا قرار می‌گیریم و به عدد 14 می‌رسیم که احساس سنگین شدن پلک و خواب‌آلودگی داریم. هرچقدر که از عدد 14 به عدد 7 رو به پایین هستیم، یعنی احساس خواب‌آلودگیمان بیشتر و بیشتر می‌شود و در واقع در حال از دست دادن هوشیاریمان هستیم.

به بیانی دیگر هوشیاریمان در حال خاموش شدن است و ناخودآگاهمان درحال فعالتر شدن است. این زمان بهترین برهه است برای برنامه دادن به ضمیر ناخودآگاهمان. چرا که ضمیر ناخودآگاه ما در این حالت ما بین دو نیم‌کره‌ی راست و چپ قرار دارد و درواقع ما زمانی که به ضمیرناخودآگاهمان دسترسی پیدا کردیم خیلی راحتتر برنامه می‌دهیم و تلقین‌پذیرتر میشویم و برنامه‌ای که دادیم موثرتر واقع می‌شود و خیلی زود جذب ضمیر ناخودآگاهمان می‌شود.

پس موضوع خیلی روشن شد از این جهت که ما زمانیکه در حالت آلفا قرار داریم بهترین زمان است برای باور سازی. بهترین زمان است برای تجسم اهدافمان. بهترین زمان است که برنامه جدیدی به ضمیرناخودآگاهمان دهیم.

 

در طول روز چه زمان‌هایی در حالت آلفا قرار داریم؟

ما در طول روز در دو زمان بصورت خودکار در حالت آلفا قرار می‌گیریم. یکی یک ربع یا بیست دقیقه قبل از خوابمان است که با این توصیفات ارائه داده شده، هوشیاری ما کمتر و بدنمان ریلکس‌تر شده و آرام‌تر و حالت خواب‌آلودگیمان بیشتر میشود و خودآگاهمان ساکتتر می‌شود و دیگر افکار سراغمان نمی‌آید، ذهنمان زیاد مشغله ندارد و آرام‌تر است.

در این زمان ما در حالت آلفا قرار داریم و بهتر است تا تجسماتمان را انجام دهیم و بهتر از آن این است که عبارات تاکیدی مختص به ان هدف را همزمان به تجسمی که در حال انجام آن هستیم را با احساس تکرار کنیم تا برنامه خیلی زود جذب ضمیر ناخودآگاه مان شود و تلقین‌پذیری موثرتر شود.

زمان دیگر صبح‌ها قبل از بیدار شدن است. یعنی اگر دقت داشته باشید همه‌ی ماها بصورت خودکار در این دو زمان قرار می‌گیریم و در حالت نیمه خواب و بیدار هستیم ولی به سمت خواب بیشتر هستیم تا هوشیاری. یعنی صداهای محیط را آنچنان واضح تشخیص نمی‌دهیم و زیاد به سمت خواب هستیم تا هوشیاری. در این زمان می‌توانید تجسماتتان را انجام دهید، عبارات تاکیدیتان را بگویید و احساسش کنید.

مطمئن باشید اگر بصورت روتین و روزانه به مدت یک ماه تا 40 روز، هر چقدر در این دو بازه‌ی زمانی بیشتر روی اهدفتان متمرکز باشید و تجسم کنید و عبارات تاکیدی را بیان کنید و این تمارین را انجام دهید؛ شما نشانه‌هایی از هدفتان می‌بینید، افرادی وارد زندگیتان می‌شود که شما را به هدفتان برساند، شرایطی به روی زندگی شما باز می‌شود که منجر به رسیدن شما به هدفتان  و جذب پول و ثروت می‌شود و کلا اتفاقات زندگیتان خیلی تغییر خواهد کردو جنس این اتفاقات به این صورت است که شما را به ان هدفتان برساند.

تمرینات امواج مغزی | راستگو
تمرینات امواج مغزی | راستگو

مدت زمان بازدهی تمرینات

اگر بصورت روتین متعهد شوید تا 40 روز حداقل این تمرین تجسم و گفتن عبارات تاکیدی در حالت آلفا را انجام دهید و کمتر از 40 روز بسته به آن میزان تجسماتی که می‌کنید و شدت آن فرکانسی که ارسال می‌کنید و برنامه‌ی قوی که به ضمیر ناخودآگاهتان می‌دهید، نتایجش را می‌بینید. کم کم بصورت نشانه‌ها، افراد، شرایط، اتفاقات و مسیرهای جدیدی که به روی شما باز می‌شود، وارد زندگیتان می‌شود.

 

چطور در طول روز می‌توانیم خودمان را به حالت آلفا برسانیم؟

به غیر از این دو زمانی که عرض کردم شما خودتان می‌توانید خودتان را در حالت ریلکسیشن قرار دهید و با این نکات و حالاتی که ذکر شد، خودتان را به نقطه‌ی آلفا برسانید و می‌توانید در طول روز هم تجسمات و عبارات تاکیدیتان را بگویید و انجام دهید. یعنی فقط مختص به شب و روز نیست و شما میتوانید به صورت اگاهانه و عمدی خودتان را در حالت آلفا قرار دهید و تجسم اهدافتان را داشته باشید.

 

امواج مغزی تتا

دسته‌ی سوم یا طبقه‌ی سوم امواج، امواج تتا است. ما در این حالت در حالت خواب عمیق هستیم. یعنی ما از مرحله آلفا رد شدیم و رسیدیم به حالت تتا که خوابمان عمیق شده است.

 

امواج مغزی دلتا

طبقه‌ی آخر یا طبقه‌ی چهارم امواج مغزی همان امواج دلتاست. یعنی فرکانس‌های مغزی ما در حالت دلتا قرار دارند که حالت دلتا خود حالتی است که ما در خواب بسیار بسیار عمیقی قرار داریم. یعنی در خوابمان خیلی غرق شده‌ایم زمانی است که در حالت دلتا قرار داریم.

 

امواج مغزی و کائنات

این امواج را از این نظر عرض کردم که با آگاهی به این موضوع، میتوانیم بصورت عمدی خودمان را هم در حالت بتا قرار دهیم و بسیار زیباتر از ان درحالت آلفا قرار دهیم.

چون عرض کردم در حالت بتا خودآگاه ما هنوز کار می‌کند یعنی کامل ساکت نشده که ناخودآگاه ما فعالتر باشد. باز میتوانیم در این حالت هم تجسم داشته باشیم و عبارت تاکیدی را برای اهدافمان ذکر کنیم. اما زیباترین و عالی‌ترین زمان، زمانی است که ما در حالت آلفا قرار داریم.

دو بازه بسیار مهم زمانی را گفتم که ما خودکار در این حالت قرار می‌گیریم که بهترین استفاده و نهایت استفاده را ببرید و همچنین عارض شدم که خودتان را می‌توانید بصورت عامدانه در حالت آلفا در طول روز قرار دهید تا بتوانید خودآگاه را بصورت کامل ساکت کرده  به ناخودآگاهتان دسترسی کامل داشته باشید.

چرا که اگر شما یک مدت بصورت عالی به ناخوداگاهتان ارائه دهید؛ ناخودآگاه شما از آنجایی که به کائنات خداوند متصل است، افراد، شرایط، ایده‌ها، الهاماتی را به شما ارئه می‌دهد که در نهایت منجر به کسب هدفتان می‌شود.

امیدوارم که از این تمرین بسیار عالی یعنی تجسم در حالت آلفا و گفتن عبارات تاکیدی متناسب با هدفتان را حداقل 40 روز انجام دهید و مطمئنم اگر درست انجام دهید، نتایج فوق‌العاده عالی‌ای را خواهید گرفت و حتما نتایجتان را با ما در کانال و فضاهای مجازی با ما به اشتراک بگذارید. خیلی خوشحال می‌شوم و استقبال می‌کنم و انرژی می‌گیریم از این نتایج شما و ایمان ما قوی‌تر و قوی‌تر می‌شود و خیلی عاشقانه‌تر خواهان ارائه خدمات به شما می‌شوم.

برای همه‌ی شما بهترین تجسمات، بهترین احساسات و بهترین جذب‌ها را از خداوند منان خواستارم. و توصیه میکنم که از آموزشهای دوره دلهای شکرگزار و فراوانی نیز حتما استفاده کنید.

همچنین به شما توصیه میکنم که مقاله هوش احساسی در روابط را نیز برای اعتلای آگاهی و قدم گذاشتن در مسیر موفقیت مطالعه فرمایید.

موفق و موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *