ارتعاش شکرگزاری چیست؟

ارتعاش شکرگزاری به معنای ایجاد و تقویت احساس قدردانی و تشکر از هرآنچه که در زندگی داریم است. این ارتعاش به معنای تمرکز بر خوبی‌ها و نعمت‌هایی است که در زندگی ما وجود دارد و ایجاد حالت رضایت و شادابی درونی ماست.با ایجاد ارتعاش شکرگذاری، ما به طور طبیعی انرژی مثبت و شادابی را جذب می‌کنیم و به سمت هدفمان در جذب پول و ثروت و تغییر توجه و کیمیاگری حرکت می‌کنیم. هنگامی که ما قدردان هرآنچه که در دسترسمان است باشیم، ذهن و قلبمان بازتر و آماده‌تر به جذب فرصت‌های مالی می‌شود.

ارتعاش شکرگزاری یکی از برترین و قدرتمندترین فرکانس‌های ارتعاشی در جهان هستی است. خداوند در تمام کتب آسمانی خود وعده داده است که به دلهای شکرگزار بیش از آن چه در تصورشان دخول کند،جزا و پاداش می‌دهد. شکرگزاری در زندگی اکثر افراد موفق نیز وجود دارد. آن‌ها این ارتعاش و انرژی را به عنوان یک قانون در زندگی خود به صورت ثابت رعایت می‌کنند.

اپرا وینفری یکی از موفق‌ترین و ثروتمندترین زنان جهان، اولین و مهم‌ترین قانون موفقیت خود را اصل شکرگزاری می‌داند. بسیاری دیگر از افراد موفق نیز عنوان کرده‌اند که روزانه در زندگی خود برنامه مشخص و جملاتی مشخص برای شکرگزاری از خداوند و سایر انسان‌ها دارند. همچنین بعضی از کشورهای مطرح مانند آمریکا با آگاهی از تأثیر بالای سپاسگزاری، روزی مشخص را تحت عنوان «روز شکرگزاری» برای این کار تعطیل سراسری اعلام می‌کنند.

دلهای شکرگزار و فراوانی | پریسا راستگو
دلهای شکرگزار و فراوانی | پریسا راستگو

شکرگزاری چیست؟

شکرگزاری به معنای قدردانی از کارهای روزمره و نعمت‌های کوچکی است که در زندگی ما وجود دارد. این شامل چیزهایی مانند سلامتی، خانواده، دوستان، عشق، غذا، آب، خانه و هر آنچه که برای زندگی ما ضروری است می‌شود. ابراز تشکر و قدر دانی از تمامی نعمتها و داشته هایمان در جهان، چه سلامتی جسمی و چه نعمتهایی که هرروز در زندگیمان از آنها استفاده می کنیم، شکرگزاری است.

شکرگزاری به ما کمک می‌کند تا به خوبی‌ها و نعمت‌هایمان تمرکز کنیم و از آن‌ها لذت ببریم. این عمل به ما یادآوری می‌کند که همه چیز در زندگی ما به خوبی و تلاش‌هایمان بستگی دارد. با شکرگزاری، ما احساس رضایت و شادابی درونی می‌کنیم و به سمت هدفمان در جذب پول و رسیدن به خواسته هایمان حرکت می‌کنیم.

بابت چه چیز باید سپاسگزار باشیم؟ شکرگزاری در زبان فارسی که با واژه Thanksgiving در زبان انگلیسی شناخته می‌شود، از دو جزء مجزای «شکر» و «گزاردن» ایجاد شده است. قسمت اول به معنای سپاس و تشکر و قسمت دوم به معنای به جای آوردن است. بنابراین در لغت “شکرگزاری” یعنی “سپاس به جای آوردن”. اما قدر دانی و تشکر به ازای چه چیزی به جا آورده می‌شود؟ قطعا هر انسانی برای سپاسگزاری از یک انسان دیگر، دلیلی دارد.

ارتعاش شکرگزاری در واقع وسیله‌ای برای تشکر از پروردگار بزرگ و خشنودی او بابت ارزش و بهای بسیار زیادی است که در میان تمام مخلوقات خود به انسان داده است. البته این قانون علاوه بر خشنودی پروردگار، تأثیرات زیادی نیز در وضعیت مادی و زندگی دنیوی خواهد داشت. شاید یک لبخند، مقداری پول، حل یک مشکل و یا حتی همدردی با یک شخص، دلیلی برای تشکر از او باشد. در رابطه انسان و خداوند نیز دقیقا همین گونه است. یعنی بشر خداوند را در ازای نعمت‌ها و برکات بی‌شماری که به او داده است، سپاس می‌گوید.

نعمت‌هایی که بسیاری متوجه حضور آن‌ها نیستند تا زمانی که فقدان آن‌ها را احساس کنند. مثل سلامتی که از بدو تولد به اکثر انسان‌ها داده می‌شود، یک نعمت بسیار بسیار بزرگ است. درک بعضی نعمات فقط برای افرادی که حسرت آن را دارند، ممکن است. مثلا همین نعمت سلامتی را بیماران گرفتار در بیمارستان‌ها و محروم از انواع خوردنی‌ها یا فعالیت‌ها به خوبی درک می‌کنند. اما برای کسانی که این نعمت را مداوم در زندگی خود داشته‌اند، کمتر کسی قادر به درک نعمت و شکرگزاری از خداوند است.

شکرگزاری به انسان قدرت می دهد،امتحان کنید تا نتیجه اش را ببینید.

شکرگزاری به ما کمک می‌کند تا به طور طبیعی انرژی مثبت و شادابی را جذب کنیم. زمانی که ما قدردان هرچیزی که در دسترسمان است باشیم، ذهن و قلبمان بازتر و آماده‌تر به جذب فرصت‌های مالی می‌شود. این به ما کمک می‌کند تا بهترین وجه خود را نشان دهیم و به سمت رسیدن به هدف‌های مالی مان حرکت کنیم.

این چه قدرتی است که انسان‌های موفق با هر دین و مذهبی را تشویق و سوق به شکرگزاری می‌کند؟ معجزه چگونه اتفاق می افتد؟ ارتعاش شکرگزاری به گفته افراد موفقی چون استیو هاروی خود باعث قرارگرفتن انسان در مسیر سعادت مادی و معنوی می‌شود. یعنی علاوه بر اینکه بشر در سطح بالایی از انرژی، معنویت و ارتعاش قرار می‌گیرد، منافع دنیوی فراوانی را نیز تجربه خواهد کرد.

در کتب آسمانی نیز خداوند به طور مستقیم به این موضوع اشاره کرده است که سپاسگزاری، به نعمت‌ها و برکت زندگی انسان اضافه میکند و او را ثروتمندتر از گذشته مینماید. از سوی دیگر کفران نعمت باعث کاهش و کمبود ثروت و ضعف مالی خواهد شد. حتی در گفته‌های فرستادگان الهی نیز چنین مفاهیمی بارها تذکر داده شده است. شکرگزاری به گفته فرستادگان خداوند می‌تواند گنجی باشد که هر فقیری را از پول و دنیا بی‌نیاز میکند و هر بی‌نیازی را توانمندتر سازد. این به معنای تأثیر همگانی شکرگزاری بر روی فقیر و پولدار است و همه می‌توانند از آن به عنوان یک اصل ثروت ساز بهره مادی ببرند.

شکرگزاری از خداوند | راستگو

چند روش برای سپاسگزاری از خداوند و معجزه شکرگزاری

 • نوشتن یا گفتن یک لیست از همه چیزهایی که در زندگیمان قدردانی می‌کنیم؛ این کار می‌تواند به ما یادآوری کند که چقدر نعمت‌های بزرگی در زندگیمان وجود دارد.
 • تمرین روزانه شکرگذاری؛ هر روز صبح یا شب، چند دقیقه وقت بگذارید تا به خوبی‌ها و نعمت‌های خود توجه کنید و برای آن‌ها سپاسگزاری کنید.
 • اشتراک گذاری شکرگذاری با دیگران؛ با به اشتراک گذاری خوبی‌ها و نعمت‌های خود با دیگران، احساس شادابی و قدردانی بیشتری تجربه می‌کنید.

چگونه شکرگزاری کنیم؟

برای اینکه شما از این قانون استفاده کنید ، شما باید یک دفترچه شکرگزاری که در ادامه به شما خواهیم گفت برای انجام شکرگزاری روزانه تان خریداری کنید. پس همین حالا بروید و یک دفترچه برای انجام این تمرین روزانه آماده کنید.

بعد از اینکه دفترچه شکرگزاری تهیه کردید می‌توانید بابت نعمت هایی که دارید بابت خواسته‌ها و آرزوهایتان شکرگزار خدا باشید. برای استفاده از قانون شکرگزاری می توانید از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید. برای اینکه جملات تاکیدی مثبت سخن را به جملات شکرگزاری تبدیل کنید باید عبارت ” خدایا شکرت ” را در جملات و عبارات تاکیدی تان بیاورید.مانند جملات زیر:

 • خدایا شکرت که هرروز احساس عالی دارم و سلامت هستم
 • خدایا شکرت که روز به روز ثروتمندتر می شوم و به من نعمتت را ارزانی داده ای!
 • خدایا شکرت بابت چشمان بینایی که دارم
 • خدایا شکرت بابت شغلی که دارم و می توانم نان در بیاورم.
 • خدایا شکرت بابت پدر و مادر نیکو و سالمی که دارم
 • و میتوانم زندگیم را بچرخانم خدایا شکرت بابت کسب و کاری که دارم
 • خدایا شکرت بابت خواهر و برادر خوبی که دارم
 • خدایا شکرت بابت اینکه میتوانم از تو شکرگزاری میکنم
 • خدایا شکرت بابت احساسات و حس و حال و انرژی که دارم
 •  خدایا شکرت بابت اینکه با قانون جذب آشنا شدم و میتونم زندگی خودم را آنگونه که می خواهم تغییر بدهم
معجزه شکرگزاری | آکادمی راستگو
معجزه شکرگزاری | آکادمی راستگو

چرا باید شکرگزاری کنیم؟

علاوه بر اینکه شکرزاری حس و حال خوبی دارد دلیل اصلی این که به شما می‌گویند باید شکرگزاری کنید این است که هم ارتعاش و انرژی خواسته و هدف تان را به جهان ارسال می کنید و همین که به مرور زمان وقتی ذهنتان به توجه به نکات مثبت عادت کرد به صورت ناخودآگاه به چیزهای خوب توجه خواهید کرد. و این بهترین جایگاهی میباشد که شما باید به آن برسید. یعنی کاری کنید که ذهنتان به صورت ناخودآگاه به سمت چیزهای مثبت و مفید کشیده شود و به آنها توجه نمایید.
شکرگزاری در قانون جذب

اینکه به خاطر اموال و استعداد‌های خود از پروردگار و جهان سپاسگزاری کنیم، قدم مهمی را در راه قانون جذب و موفقیت برداشته ایم.بگذارید در مقیاس کلی به این مبحث نگاه کنیم.

اگر سپاسگزاری را در تک تک لحظات زندگی خود استفاده کنیم، در واقع کار درستی انجام داده ایم که عکس العمل آن، نتیجه‌هایی است که باعث بهبود زندگی ما میشود،اگر قدرشناسی را به عنوان یک قانون در زندگی خود وارد کنیم، خواهیم توانست تمام چیزهایی که آرزو داریم را از قانون جذب بدست آوریم.در واقع شکرگزاری به ما کمک خواهد کرد تا به خوبی قدر دارایی‌های خود را بدانیم. هر روز به فکر افزایش این دارایی‌ ها باشیم و زندگی مان را به سطح بالاتری هدایت کنیم.

نکاتی در مورد شکرگزاری از خدا

*سعی کنید تنها از یک بعد در زندگی شکرگزاری نکنید و ابعاد دیگر زندگیتان را هم ببینید و بابت آنها نیز شکر گزاری نمایید مانند:خانواده ،سلامتی،کسب و کار و…

*شکرگزاری باید از ته قلب باشد و از درون برخیزد و نباید تظاهر و از روی رفع تکلیف باشد.

* هنگامی که مشغول نوشتن آرزوها و خواسته‌های خود می باشید، ممکن است دچار شک و تردید شوید. در اینجا بهترین کار یادآوری نعمت‌هایی است که خداوند به شما هدیه داده است.

* شرط اثر گزاری قانون شکرگزاری داشتن احساس خوب است. هر چقدر هنگام سپاسگزاری حس بهتری داشته باشید، مسلما نتایج بهتری را نصیبتان خواهد شد.

*تنها در زمانی که وضعیت خوب و مطلوب است خداوند را شاکر نباشید بلکه در زمان سختی و مشکلات نیز خداوند را سپاسگزاری کنید.

یک پاسخ

 1. شکر گذاری یکی از لذت بخش ترین تمرین هایی است که هر چی بیشتر انجام میدیم حالمون بهتر میشه و نعمت های بیشتری بر ما جاری میشه ، من خودم شخصا معجزات این شکرگذاری رو دیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *